Muž pobodal spolubydlícího, ten vyvázl se zraněním

Michal Kalina
14. 9. 2011 11:11
Čtyřiapadesátiletý útočník bodl oběť do hrudníku, policie ho dopadla krátce po činu
Případ vyšetřují kriminalisté jako pokus o vraždu.
Případ vyšetřují kriminalisté jako pokus o vraždu. | Foto: Aktuálně.cz

Rokycany - Na ubytovně v Rokycanech pobodal v úterý večer čtyřiapadesátiletý muž svého spolubydlícího.

Útoku podnapilého agresora nožem předcházela vzájemná rozepře.

"Jednatřicetiletého muže bodl do levé části hrudníku a způsobil mu vážné zranění," popsala událost mluvčí policie Martina Kohoutová.

Mladší z dvojice skončil ve fakultní nemocnici v Plzni, kde zůstal hospitalizován. Pachatele zadrželi policisté krátce po činu.

Případ vyšetřují kriminalisté jako pokus o vraždu, za který může dotyčný jít až na 18 let do vězení.

 

Právě se děje

před 52 minutami

Předseda FAČR Malík měl pozitivní test na koronavirus

Předseda Fotbalové asociace ČR (FAČR) Martin Malík měl dnes pozitivní test na koronavirus. Je v izolaci a úterního mimořádného jednání výkonného výboru se stejně jako jeho další členové zúčastní přes videokonferenci.

"Na základě příznaků z druhé poloviny víkendu absolvoval Martin Malík během pondělí test na onemocnění covid-19, jehož vyhodnocení se ve večerních hodinách ukázalo jako pozitivní. Předseda je tak v karanténním režimu," řekl novinářům tiskový mluvčí FAČR Michal Jurman.

I přes nemoc podle něj Malík bude v úterý pracovat a zúčastní se plánovaného jednání výkonného výboru, který se bude zabývat situací po rezignaci místopředsedy Romana Berbra a členky výboru Dagmar Damkové.

Oba odstoupili poté, co propukla kauza údajné korupce a ovlivňování výsledků zápasů. Berbr je nejvýše postavenou osobou v aféře a minulou neděli byl jako jeden ze čtyř lidí poslán do vazby.

V kauze je celkem obviněno 20 osob v souvislosti s údajným ovlivňováním výsledků prostřednictvím rozhodčích. Kriminalisté tvrdí, že vše řídila organizovaná zločinecká skupina. Podle médií mělo jít hlavně o utkání Vyšehradu, který v sezoně 2018/19 postoupil ze třetí do druhé ligy. Zápasy měly být ovlivňovány i za účelem sázek.

Výkonný výbor byl se měl v úterý také zabývat komisí rozhodčích, kterou na začátku minulého týdne v reakci na aféru rozpustil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy