Velká pardubická pryč z Pardubic? Nesmysl,říká Petráň

Domácí Domácí
12. 1. 2011 5:19
Zprávu o možném přesunu Velké pardubické přinesl deník Právo, Dostihový spolek se ohradil
Že by pardubický klenot v podobě dostihu Velká pardubická mělo město ztratit? Nesmysl, krotí vášně Dostihový spolek.
Že by pardubický klenot v podobě dostihu Velká pardubická mělo město ztratit? Nesmysl, krotí vášně Dostihový spolek. | Foto: Ludvík Hradilek

Pardubice - Deník Právo přinesl v pondělí informaci, že by se Velká pardubická měla stěhovat z Pardubic. Proti tomu se ostře ohradil předseda představenstva Dostihového spolku Miroslav Petráň.

Regionální příloha Práva pro východní Čechy obsahovala článek s názvem "Velká pardubická by se mohla stěhovat" s podtitulkem "Město Pardubice posoudí nabídku Jockey Clubu na odkoupení akcií Dostihového spolku" , jenž tvrdil, že by se tento nejtěžší překážkový dostih kontinentální Evropy mohl stěhovat do pražské Chuchle nebo na závodiště do Karlových Varů.

Miroslav Petráň, mimo jiné i poslanec za Věci veřejné a pardubický zastupitel, to  označil za "naprostý nesmysl", který se "v žádném případě nezakládá na pravdě".

Petráň: Článek nás může poškodit

Obsah článku byl prý rámcově postaven na nedávném setkání představitelů českého Jockey Clubu u pardubické primátorky Štěpánky Fraňkové.

"To setkání se sice uskutečnilo, ale bez konkrétních závěrů. Šlo skutečně jen o prvotní schůzku, výměnu kontaktů a krátkou diskuzi o eventuálním majetkovém podílu Jockey Clubu v Dostihovém spolku," trvdí Petráň.

O vnitřních problémech Dostihového spolku, pramenících z nesrovnalostí v hospodaření a účetnictví, se nicméně hovoří již od léta minulého roku.

Petráňovi materiál Prává vadí, neboť se obává "fatálních důsledků": "Podobná mediálně-virtuální vyjádření mohou výrazně zneklidnit například generálního sponzora Velké pardubické či bankovní ústav, který Dostihovému spolku zajišťuje financování v mimosezónním období."

V závěru svého prohlášení znovu označuje informace ze článku za "polopravdy, pokroucená fakta či dokonce úplné nesmysly".

 

Právě se děje

Další zprávy