Senátor jde ve stopách pekaře. Chce zrušit letní čas

Petr Jemelka Petr Jemelka
5. 11. 2010 14:48
Nejdříve je třeba přesvědčit senátory, poté vládu a nakonec Evropskou komisi

Ústí nad Orlicí - Čerstvě zvolený senátor Petr Šilar za KDU-ČSL, který bude v zákonodárném sboru zastupovat Orlickoústecko, prozradil, na co se v příštích čtyřech letech zaměří.

Pokusí se zrušit letní čas a to nejen v České republice, ale i celé Evropě, napsala pardubická příloha Mf Dnes.

Případné námitky, že by měl řešit důležitější věci, než pravidelné posunování hodinové ručičky, Šilař odmítá s tím, že z rozhovorů s venkovany (kteří mají blíže ke zvířatům) ví, že je letní čas skutečně trápí a změny času chápou jako palčivý problém.

Právě za tyto lidi se tedy novopečený senátor chystá lobbovat. Podlé deníku má nástupce již zesnulého dlouholetého bojovníka za zrušení letního času pekaře Stanislava Pecky větší šanci na úspěch, protože bude víc na očích.

Kromě tvrzení, že je změna času pro některé lidi nepříjemná a může působit negativně na lidský organismus, má Šilař v zásobě ještě několik argumentů.

"Pravidelné přechody na letní čas působí negativně na lidský organismus, to jsou prokázané věci. Navíc se potvrdilo, že nepřinášejí ani ekonomický efekt v úsporách energie, kvůli nimž se zaváděly a také způsobují větší ekologickou zátěž. Proto jsem pro návrat k normálnosti," vysvětlil deníku Petr Šilar.

Jak konkrétně by měl lobbing za zrušení letního času vypadat? Další politiky hodlá senátor přesvědčit uspořádáním série seminářů přímo na půdě parlamentu. Kromě toho se chystá sepsat petici a založit webové stránky.

Sečteno a podtrženo. Nejdříve chce Šilař přesvědčit zákonodárce, potom vládu a nakonec celou Evropskou unii.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Policisté v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po demonstraci proti rasové nespravedlnosti

Policejní těžkooděnci v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po poklidné, ale nepovolené demonstraci proti násilí bezpečnostních složek a rasové nespravedlnosti. Napsala to agentura AP poté, co se u jednoho z pařížských soudů sešly tisíce lidí v reakci na vlnu protestů v USA. Úřady předtím manifestaci zakázaly, protože kvůli epidemii covidu-19 ve Francii stále nejsou povolené akce o více než deseti lidech.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Květnová nehoda dopravního letadla v Pákistánu má další oběť, zraněním v nemocnici podlehla dvanáctiletá dívka

Květnová nehoda dopravního letadla Airbus A-320 v pákistánském velkoměstě Karáčí má další oběť. Tou je dvanáctiletá dívka, která spolu s dalšími třemi lidmi utrpěla zranění na zemi při zřícení letadla na hustě osídlenou čtvrť v blízkosti letiště. Dívka v pondělí následkům zranění podlehla.

Při pádu letadla zahynulo 97 cestujících a členů posádky, dva pasažéři nehodu přežili. Airbus narazil do několika domů ve čtvrti Model Colony blízko letiště, čtyři její obyvatelé utrpěli zranění, mezi nimi i dvanáctiletá dívka, která v pondělí zemřela na následky popálenin. Další tři zranění jsou stále hospitalizovaní. Letadlo při svém pádu zničilo nebo poškodilo nejméně 18 domů.

Další zprávy