Primátorka Pardubic se ohradila proti nařčení z korupce

Domácí Domácí
8. 9. 2011 22:31
Fraňková a její náměstek Rozinek podají na podnikatele Vašíčka žalobu a trestní oznámení
Primátorka Fraňková a její náměstek Rozinek podají na podnikatele Vašíčka žalobu a trestní oznámení.
Primátorka Fraňková a její náměstek Rozinek podají na podnikatele Vašíčka žalobu a trestní oznámení. | Foto: Zuzana Hronová

Pardubice - Pardubická primátorka Štěpánka Fraňková (Sdružení pro Pardubice) a její náměstek Jiří Rozinek (ČSSD) se ostře ohradili proti středečnímu tvrzení podnikatele Petra Vašíčka, že si mu měli říct o úplatek.

"Byli jsme nařčeni z toho, že jsme si v souvislosti s možným prodejem centra Ideon a provozováním výstavní činnosti v Pardubicích řekli panu Vašíčkovi o úplatek. Tato tvrzení jsou naprosto lživá a jejich cílem nemůže být nic jiného, než poškození našich dobrých jmen. V případě pana náměstka Rozinka navíc zašel pan Vašíček ve svých výrocích až do osobní roviny a urážlivě se vyjádřil také o jeho rodině," uvádějí ve svém prohlášení vrcholní předstacitelé města Pardubic.

Celou situaci se rozhodli řešit právní cestou a prostřednictvím advokátní kanceláře podají žalobu na ochranu osobnosti a dále trestní oznámení pro podezření ze spáchání trestného činu pomluvy.

Vedení radnice: Záznam omylem nesmazal, prostě neexistoval

"Naprosto flagrantní je tvrzení pana Vašíčka, že tak důležitý důkaz, jako je nahrávka požadavku o úplatek, čirou náhodou a omylem smazal. Již tato skutečnost svědčí o věrohodnosti tvrzení pana Vašíčka. Tvrdíme, že takový záznam neexistuje a nikdy existovat nemohl, vše je pouze vymyšleno," zdůrazňují oba politici.

Vašíček má od města na 99 let pronajaté společenské a výstavní centrum Ideon, s radnicí je v dlouhodobém sporu kvůli jeho odprodeji, opravám nebo zrušení nájemní smlouvy.

Podnikatel ve středu svolal tiskovou konferenci k budoucnosti Ideonu a na ní mimo jiné prohlásil: "Když jsem před rokem jednal s tehdejší náměstkyní primátora Fraňkovou, bylo mi řečeno, že mi nevyjdou vstříc, protože jim neplatím," uvedl Vašíček.

Rozinek se jej podle jeho slov snažil přimět ke zvýšení kupní ceny Ideonu z 18,4 milionu korun na 19 milionů korun a naznačil, že rozdíl ve výši 600 000 korun měl být úplatkem politikovi.

 

Právě se děje

Další zprávy