reklama
 
 

Na Pardubicku sloučíme další školy, rozhodl kraj

18. 3. 2011 9:51
Splynout by měly některé ze škol v Chocni, České Třebové a Přelouči.

Pardubice - Kraj chystá další slučování středních škol. Jde zejména o školy v Chocni, České Třebové a Přelouči. Oproti dřívějšku chce kraj někde spojit značně rozdílné subjekty.

V Přelouči má být sloučeno gymnázium a Střední odborné učiliště technické. Podle krajské radní pro školství Jany Pernicové (ČSSD) je cílem vytvořit jednu silnou školu, která ustojí úbytek dětí. "Přeloučské gymnázium má s naplněním problémy. A my ho chceme zachovat. Tak, aby děti nemusely dojíždět za vzděláním do Pardubic. A to by jinak nešlo," řekla pardubické MF Dnes.

"Školy by měly formálně splynout k prvnímu září. Ale ve skutečnosti to bude trvat mnohem déle. Přijímací řízení se bude konat do obou škol zvlášť," řekl ředitel přeloučského učiliště Jindřich Janka. Přesto by všechny děti měly dostudovat tam, kde studovat začaly. Návrh je akceptovatelný i pro ředitele gymnázia Libora Pacáka.

Emoce u zaměstnanců vzbudilo plánované sloučení choceňské obchodní akademie a střední školy cestovního ruchu. Ta se bude slučovat v posledních sedmi letech už podruhé. V roce 2003 to bylo již s Integrovanou střední školou technicko-hospodářskou ve Vysokém Mýtě. Zatímco tehdy byla nástupnickou školou právě Střední škola obchodu a služeb, teď bude nástupnickou školou obchodní akademie.

Některá sloučení nepřekvapí

Asi nejmenší rozpaky vyvolalo plánované splynutí Střední školy Gustava Habrmana a střední odborné školy a učiliště technických oborů v České Třebové. "Diskutovalo se tady o tom už dlouho. Vznikne silnější subjekt, který bude mít silnější pozici," uvedl zastupující ředitel technické školy Bohuslav Pilgr.

Před měsícem již krajské zastupitelstvo schválilo jinou fúzi. V Pardubicích splynout střední odborná škola a učiliště školy Poděbradská a střední potravinářská škola.

autoři: Domácí, ČTK | 18. 3. 2011 9:51

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Pardubický kraj

  reklama
  reklama
  reklama