Na Aviatickou pouť raději bez aut, radí město Pardubice

Aktuálně.cz ČTK Aktuálně.cz, ČTK
3. 6. 2011 7:43
K dopravě na letiště lze využít nejen autobusy, ale i historický vlak na vlečce
Z loňské Aviatické pouti v Pardubicích
Z loňské Aviatické pouti v Pardubicích | Foto: http://aviatickapout.cz

Pardubice - Na pardubické letiště se o víkendu sjedou příznivci aviatiky z celé republiky. V sobotu se navíc na závodišti, sousedícím s letištěm, konají oslavy Dne dětí. Zejména motoristé proto musejí v sobotu 4. června počítat s dopravním omezením při průjezdu Pardubicemi.

"V sobotu od 9 do 19 hodin bude zcela uzavřena silnice R37 v úseku od Parama po Dražkovice. Bude sloužit jako parkoviště pro návštěvníky Aviatické pouti," upozornil Pavel Bureš z odboru dopravy pardubického magistrátu. Řidiči, kteří jindy projíždějí pouze okrajem Pardubic, se tak v sobotu nevyhnou průjezdu městem.

Ostatní návštěvníci mohou k cestě na letiště využít pravidelné linky městské hromadné dopravy, které dopravní podnik posílí o kyvadlovou dopravu. Autobusy budou jezdit po trase třída Míru - hlavní nádraží - letiště v sobotu i v neděli od 11 do 17 hodin.

Návštěvníci využijí vlečku

Na letošní Aviatickou pouť mohou lidé přijet výjimečně i vlakem. Organizátoři využijí železniční vlečku vedoucí na letiště, cestující bude převážet historický motorový vůz  ze zastávky Pardubice-závodiště.

"Dříve tato vlečka sloužila především k zásobování letiště pohonnými hmotami, ale u příležitosti letošní Aviatické pouti na ní bude zprovozněna kyvadlová železniční doprava," uvedl Jan Rudzinskyj z organizačního týmu.

Aviatická pouť se koná 4. a 5. června. Každoročně je program sestaven z hraných představení historických i moderních letadel doplněných o ukázky letecké techniky na zemi. Na letošní ročník zavítá mimo jiné historická letka Královského letectva (Battle of Britain Memorial Flight). Půjde o českou premiéru těchto legendárních strojů z druhé světové války.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 17 minutami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

České basketbalistky vyhrály v kvalifikaci ME i podruhé

České basketbalistky vyhrály i druhý zápas v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy. V pražské hale Královka rozhodla o výhře 60:59 nad Rumunskem sekundu před koncem Kateřina Elhotová. Výběr trenéra Štefana Svitka navázal na čtvrteční vítězství 62:52 na palubovce favorita skupiny Itálie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy