Na Aviatickou pouť raději bez aut, radí město Pardubice

Aktuálně.cz ČTK Aktuálně.cz, ČTK
3. 6. 2011 7:43
K dopravě na letiště lze využít nejen autobusy, ale i historický vlak na vlečce
Z loňské Aviatické pouti v Pardubicích
Z loňské Aviatické pouti v Pardubicích | Foto: http://aviatickapout.cz

Pardubice - Na pardubické letiště se o víkendu sjedou příznivci aviatiky z celé republiky. V sobotu se navíc na závodišti, sousedícím s letištěm, konají oslavy Dne dětí. Zejména motoristé proto musejí v sobotu 4. června počítat s dopravním omezením při průjezdu Pardubicemi.

"V sobotu od 9 do 19 hodin bude zcela uzavřena silnice R37 v úseku od Parama po Dražkovice. Bude sloužit jako parkoviště pro návštěvníky Aviatické pouti," upozornil Pavel Bureš z odboru dopravy pardubického magistrátu. Řidiči, kteří jindy projíždějí pouze okrajem Pardubic, se tak v sobotu nevyhnou průjezdu městem.

Ostatní návštěvníci mohou k cestě na letiště využít pravidelné linky městské hromadné dopravy, které dopravní podnik posílí o kyvadlovou dopravu. Autobusy budou jezdit po trase třída Míru - hlavní nádraží - letiště v sobotu i v neděli od 11 do 17 hodin.

Návštěvníci využijí vlečku

Na letošní Aviatickou pouť mohou lidé přijet výjimečně i vlakem. Organizátoři využijí železniční vlečku vedoucí na letiště, cestující bude převážet historický motorový vůz  ze zastávky Pardubice-závodiště.

"Dříve tato vlečka sloužila především k zásobování letiště pohonnými hmotami, ale u příležitosti letošní Aviatické pouti na ní bude zprovozněna kyvadlová železniční doprava," uvedl Jan Rudzinskyj z organizačního týmu.

Aviatická pouť se koná 4. a 5. června. Každoročně je program sestaven z hraných představení historických i moderních letadel doplněných o ukázky letecké techniky na zemi. Na letošní ročník zavítá mimo jiné historická letka Královského letectva (Battle of Britain Memorial Flight). Půjde o českou premiéru těchto legendárních strojů z druhé světové války.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 20 minutami

Prezident Miloš Zeman jmenoval Pavla Šámala soudcem Ústavního soudu. Ten je tak po víc než roce kompletní

Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek na Pražském hradě jmenoval dosavadního předsedu Nejvyššího soudu Pavla Šámala soudcem Ústavního soudu  Soud je tak kompletní po více než roce, jednoho soudce postrádal od rezignace Jana Musila ze zdravotních důvodů k loňskému 31. lednu. Senát vyslovil souhlas se jmenováním experta na ústavní právo Šámala koncem ledna.

Po dnešním přesunu Šámala mezi ústavní soudce povede Nejvyšší soud do jmenování nového předsedy jeho místopředseda Roman Fiala, sdělil mluvčí soudu Petr Tomíček. Hrad zatím neupřesnil, kdy Zeman nového předsedu vybere. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy