Místostarosta nabízel pronájem sloupů pod svým jménem

ČTK ČTK
9. 6. 2011 15:11
Roman Málek uznal, že se ukvapil. Nabídku stáhl
Svítí! Praha chce do města vrátit tradice. Lampář bude chodit v černém kabátu, s dlouhou tyčí a cylindrem na hlavě. "Zájemci se od něj dokonce mohou naučit, jak lampářskou tyč používat," potvrdil náměstek pražského primátora Pavel Klega.
Svítí! Praha chce do města vrátit tradice. Lampář bude chodit v černém kabátu, s dlouhou tyčí a cylindrem na hlavě. "Zájemci se od něj dokonce mohou naučit, jak lampářskou tyč používat," potvrdil náměstek pražského primátora Pavel Klega. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Chrudim - Místostarosta Chrudimi Roman Málek (KDU-ČSL) uznal, že chybil a ukvapil se, když podal vlastním jménem nabídku na pronájem městských sloupů veřejného osvětlení pro reklamní účely.

Sice ji ještě před projednáním v radě stáhl, opozice ho však obvinila z možného střetu zájmů. Málek se hájí tím, že chtěl jednání o prodloužení nájmu oddálit a pro město dosáhnout výhodnějších podmínek.

"To, co jsem udělal, byla sice chyba, ale ve výsledku pro město finančně prospěšná. Zvolil jsem takový postup, protože jsem byl zbrklý a měl jsem na to málo času," řekl Málek novinářům.

Odmítl, že by chtěl pro sebe získat nějaký prospěch. "Kdybych to chtěl provozovat, přece bych nedával žádost svým jménem," uvedl Málek.

Místostarosta rozeslal veřejnou omluvu

Sloupy má dlouhodobě pronajaté společnost Hostalek - Werbung, radní měli projednat dodatek na prodloužení nájemní smlouvy. Málek tvrdí, že svým krokem dosáhl zvýšení ročního nájemného například u cedule o ploše 0,7 metru čtverečního z 1000 korun na trojnásobek. Roční nájemné také bude činit nejméně 300 tisíc korun.

Kromě kritiky ze strany opozice vyvolal Málkův krok také výhrady u koaličních partnerů. "Je to nešťastná záležitost, která vrhla špatné světlo na celou koalici.

Jako rada města jsme mu celou záležitost vytkli a on slíbil, že se veřejným prohlášením radním omluví," uvedl starosta Petr Řezníček.

Málek rozeslal veřejnou tiskovou omluvu. "Vážení kolegové radní, v souvislosti s aférou reklamních ploch na veřejném osvětlení se Vám omlouvám za moje nevhodné vyjádření, které zaznělo v některých médiích v souvislosti se skutečností, že jsem nevěřil v pozastavení materiálů v radě města," stojí v něm.

 

Právě se děje

Další zprávy