Kulichová oceněna v Pardubicích.Za 10 dní bude soupeřka

Zuzana Hronová Zuzana Hronová
10. 10. 2010 10:10
Vicemistryni světa Petra Kulichová se do Pardubic vrátí coby jedna z hvězd USK Praha
Petra Kulichová v sídle Pardubického kraje. Výšková převaha byla značná. S míčem náměstek hejtmana Roman Línek.
Petra Kulichová v sídle Pardubického kraje. Výšková převaha byla značná. S míčem náměstek hejtmana Roman Línek. | Foto: www.pardubickykraj.cz

Pardubice – Do Pardubic v pátek zavítala stříbrná medailistka s MS v basketbalu, Petra Kulichová. Ve středu 20. října však Pardubice uvidí hned pět stříbrných reprezentantek a jednu zlatou, americkou. Místní extraligový nováček,BK Studánka Pardubice, se totiž hned v 1. kole střetne s USK Praha.

Odborníci i fandové toto utkání nazývají soubojem Davida s Goliášem. Zatímco Studánka je čistě amatérský klub, který má nulové zkušenosti s extraligou, USK je považována za jejího hlavního favorita.

Když si člověk přečte pražskou soupisku, není se co divit: Petra Kulichová, Michaela Ferančíková, Kateřina Elhotová, Eva Vítečková, Edita Šujanová. Tolik česká reprezentace. A k tomu ještě americká rozehrávačka Lindsay Whaleonová, mistryně světa, na lavičce pak reprezentační trenérské duo Lubor Blažek a Ivan Beneš.

Takřka dvoumetrová vicemistryně světa Petra Kulichová zavítala do sídla Pardubického kraje na pozvání náměstka hejtmana Romana Línka a členky krajské rady Jany Pernicové.

Představitelé kraje poděkovali 26leté odchovankyni pardubického basketu za skvělou reprezentaci celého regionu.

Během neformálního rozhovoru došlo i na pro Petru Kulichovou pikantní start nejvyšší basketbalové soutěže. Nastoupí proti svému „mateřskému“ klubu, navíc ho povede trenér Roman Chocholouš, jenž byl u basketbalových začátků úspěšné reprezentantky. Ironií osudu mu asistentku dělá Kateřina Kulichová, Petřina sestra.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Babiš navrhl zrušit superhrubou mzdu a místo toho zavést sazby 15 a 23 procent

Premiér Andrej Babiš (ANO) předložil ve Sněmovně návrh na zrušení superhrubé mzdy. Místo toho navrhuje zdaňovat zaměstnancům hrubou mzdu sazbou 15 procent a u příjmů nad 48násobek průměrné hrubé mzdy sazbou 23 procent. Svůj návrh chce vložit do vládního daňového balíčku, který má v úterý projednávat Sněmovna.

Babiš v důvodové zprávě uvádí, že navrhované snížení daňového zatížení práce je zamýšleno pouze na dva roky. O definitivním daňovém režimu a výši sazeb se podle něj rozhodne podle aktuálního ekonomického a fiskálního vývoje.

 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Ant Group, divize čínské Alibaby, získá z prodeje akcií až 35 miliard dolarů, nejvíce v historii

Společnost Ant Group, která je finančně technologickou divizí čínského internetového prodejce Alibaba, získá z prodeje akcií až 35 miliard dolarů (zhruba 808 miliard Kč). Bude to největší primární veřejná nabídka akcií (IPO) v historii. V pondělí to uvedl server CNBC.

Firma nabídne akcie na burzách v Šanghaji a Hongkongu. Pokud vše půjde hladce, předstihne tato nabídka loňskou nabídku akcií energetické společnosti Saudi Aramco, v té době největší na světě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy