Kulichová oceněna v Pardubicích.Za 10 dní bude soupeřka

Zuzana Hronová Zuzana Hronová
10. 10. 2010 10:10
Vicemistryni světa Petra Kulichová se do Pardubic vrátí coby jedna z hvězd USK Praha
Petra Kulichová v sídle Pardubického kraje. Výšková převaha byla značná. S míčem náměstek hejtmana Roman Línek.
Petra Kulichová v sídle Pardubického kraje. Výšková převaha byla značná. S míčem náměstek hejtmana Roman Línek. | Foto: www.pardubickykraj.cz

Pardubice – Do Pardubic v pátek zavítala stříbrná medailistka s MS v basketbalu, Petra Kulichová. Ve středu 20. října však Pardubice uvidí hned pět stříbrných reprezentantek a jednu zlatou, americkou. Místní extraligový nováček,BK Studánka Pardubice, se totiž hned v 1. kole střetne s USK Praha.

Odborníci i fandové toto utkání nazývají soubojem Davida s Goliášem. Zatímco Studánka je čistě amatérský klub, který má nulové zkušenosti s extraligou, USK je považována za jejího hlavního favorita.

Když si člověk přečte pražskou soupisku, není se co divit: Petra Kulichová, Michaela Ferančíková, Kateřina Elhotová, Eva Vítečková, Edita Šujanová. Tolik česká reprezentace. A k tomu ještě americká rozehrávačka Lindsay Whaleonová, mistryně světa, na lavičce pak reprezentační trenérské duo Lubor Blažek a Ivan Beneš.

Takřka dvoumetrová vicemistryně světa Petra Kulichová zavítala do sídla Pardubického kraje na pozvání náměstka hejtmana Romana Línka a členky krajské rady Jany Pernicové.

Představitelé kraje poděkovali 26leté odchovankyni pardubického basketu za skvělou reprezentaci celého regionu.

Během neformálního rozhovoru došlo i na pro Petru Kulichovou pikantní start nejvyšší basketbalové soutěže. Nastoupí proti svému „mateřskému“ klubu, navíc ho povede trenér Roman Chocholouš, jenž byl u basketbalových začátků úspěšné reprezentantky. Ironií osudu mu asistentku dělá Kateřina Kulichová, Petřina sestra.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy