reklama
 
 

Kulichová oceněna v Pardubicích.Za 10 dní bude soupeřka

10. 10. 2010 10:10
Vicemistryni světa Petra Kulichová se do Pardubic vrátí coby jedna z hvězd USK Praha

Pardubice – Do Pardubic v pátek zavítala stříbrná medailistka s MS v basketbalu, Petra Kulichová. Ve středu 20. října však Pardubice uvidí hned pět stříbrných reprezentantek a jednu zlatou, americkou. Místní extraligový nováček,BK Studánka Pardubice, se totiž hned v 1. kole střetne s USK Praha.

Odborníci i fandové toto utkání nazývají soubojem Davida s Goliášem. Zatímco Studánka je čistě amatérský klub, který má nulové zkušenosti s extraligou, USK je považována za jejího hlavního favorita.

Když si člověk přečte pražskou soupisku, není se co divit: Petra Kulichová, Michaela Ferančíková, Kateřina Elhotová, Eva Vítečková, Edita Šujanová. Tolik česká reprezentace. A k tomu ještě americká rozehrávačka Lindsay Whaleonová, mistryně světa, na lavičce pak reprezentační trenérské duo Lubor Blažek a Ivan Beneš.

Takřka dvoumetrová vicemistryně světa Petra Kulichová zavítala do sídla Pardubického kraje na pozvání náměstka hejtmana Romana Línka a členky krajské rady Jany Pernicové.

Představitelé kraje poděkovali 26leté odchovankyni pardubického basketu za skvělou reprezentaci celého regionu.

Během neformálního rozhovoru došlo i na pro Petru Kulichovou pikantní start nejvyšší basketbalové soutěže. Nastoupí proti svému „mateřskému“ klubu, navíc ho povede trenér Roman Chocholouš, jenž byl u basketbalových začátků úspěšné reprezentantky. Ironií osudu mu asistentku dělá Kateřina Kulichová, Petřina sestra.

autor: Zuzana Hronová | 10. 10. 2010 10:10

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Pardubický kraj

  reklama
  reklama
  reklama