Kulichová oceněna v Pardubicích.Za 10 dní bude soupeřka

Zuzana Hronová Zuzana Hronová
10. 10. 2010 10:10
Vicemistryni světa Petra Kulichová se do Pardubic vrátí coby jedna z hvězd USK Praha
Petra Kulichová v sídle Pardubického kraje. Výšková převaha byla značná. S míčem náměstek hejtmana Roman Línek.
Petra Kulichová v sídle Pardubického kraje. Výšková převaha byla značná. S míčem náměstek hejtmana Roman Línek. | Foto: www.pardubickykraj.cz

Pardubice – Do Pardubic v pátek zavítala stříbrná medailistka s MS v basketbalu, Petra Kulichová. Ve středu 20. října však Pardubice uvidí hned pět stříbrných reprezentantek a jednu zlatou, americkou. Místní extraligový nováček,BK Studánka Pardubice, se totiž hned v 1. kole střetne s USK Praha.

Odborníci i fandové toto utkání nazývají soubojem Davida s Goliášem. Zatímco Studánka je čistě amatérský klub, který má nulové zkušenosti s extraligou, USK je považována za jejího hlavního favorita.

Když si člověk přečte pražskou soupisku, není se co divit: Petra Kulichová, Michaela Ferančíková, Kateřina Elhotová, Eva Vítečková, Edita Šujanová. Tolik česká reprezentace. A k tomu ještě americká rozehrávačka Lindsay Whaleonová, mistryně světa, na lavičce pak reprezentační trenérské duo Lubor Blažek a Ivan Beneš.

Takřka dvoumetrová vicemistryně světa Petra Kulichová zavítala do sídla Pardubického kraje na pozvání náměstka hejtmana Romana Línka a členky krajské rady Jany Pernicové.

Představitelé kraje poděkovali 26leté odchovankyni pardubického basketu za skvělou reprezentaci celého regionu.

Během neformálního rozhovoru došlo i na pro Petru Kulichovou pikantní start nejvyšší basketbalové soutěže. Nastoupí proti svému „mateřskému“ klubu, navíc ho povede trenér Roman Chocholouš, jenž byl u basketbalových začátků úspěšné reprezentantky. Ironií osudu mu asistentku dělá Kateřina Kulichová, Petřina sestra.

 

Právě se děje

před 32 minutami

Sedlákova střelecká série v KHL skončila

Gólová série Lukáše Sedláka v Kontinentální hokejové lize po třech zápasech skončila. Mezi střelce se v dnešním duelu v Nižněkamsku zapsal jiný český útočník Čeljabinsku Tomáš Hyka, ale jen mírnil porážku 4:6.

Sedlák skóroval v minulých třech zápasech a vylepšil svou bilanci v sezoně na 11 branek, dnes společně s Hykou asistovali ve 28. minutě u gólu Andrewa Calofa na 2:2 v přesilovce. Hyka se poosmé v ročníku zapsal mezi střelce v čase 59:50 při power play a snížením na 4:5 vykřesal jiskřičku naděje, kterou ale uhasil krátce po buly střelou do prázdné branky Denis Kazionov.

Čeljabinsk po třetí porážce ze čtyř zápasů zůstal na dně Východní konference a spolu s Dinamem Minsk i celé soutěže.

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

Demonstrace proti Babišovi bude v úterý na Václavském náměstí v Praze, pak přijdou akce v regionech

Spolek Milion chvilek uvedl, že kvůli velkému zájmu musel přesunout úterní demonstraci v Praze z Karlova na Václavské náměstí. Hlavním požadavkem zůstává demise premiéra Andreje Babiše (ANO). Po pražské demonstraci, která se symbolicky uskuteční na Den lidských práv a začne v 18:00, budou následovat 16. a 19. prosince další protesty mimo hlavní město.

Původně chtěli aktivisté oznámit další protesty až v lednu, poslední vývoj kolem auditní zprávy Evropské komise týkající se premiéra a obnovení jeho trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo je ale přiměl svolat je ještě do konce roku. "Jeho problémy poškozují celou republiku. Trestně stíhaný člověk s obrovským střetem zájmů nemá v čele vlády co dělat," tvrdí Milion chvilek.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Polský nejvyšší soud zpochybnil nezávislost soudcovské rady

Polský nejvyšší soud dnes rozhodl, že soudcovská rada, převážně zvolená parlamentem ovládaným vládní stranou Právo a spravedlnost (PiS), není dostatečně nezávislá na politické moci. Zpochybnil tak podle agentury AFP spornou soudní reformu, prosazovanou vládou PiS. Rozhodnutí nejvyššího soudu může podle expertů posloužit k napadení verdiktů stovek soudců, jejichž jmenování soudcovská rada schválila, a vyvolat chaos v soudním systému, upozornila agentura Reuters.

"Národní soudcovská rada neskýtá dostatečné záruky nezávislosti na orgánech zákonodárné a výkonné moci," uvedl soudce nejvyššího soudu Bohdan Bieniek s tím, že žádost soudcovské rady o odročení dnešního jednání nejvyššího soudu dorazila devět minut po podepsání verdiktu, a tak "nelze odročit něco, co už skončilo".

Předseda soudcovské rady Leszek Mazur nicméně rozhodnutí odmítl a ujistil, že "nebude mít žádný vliv na fungování rady, ani disciplinárního kolegia nejvyššího soudu".

Zdroj: ČTK
Další zprávy