Dva mladíci riskantně předjížděli více aut. Manévr nepřežili

ČTK ČTK
28. 8. 2015 21:15
Při návratu do jízdního pruhu vyjeli ze silnice. Ohrozili při tom lidi v protijedoucím autě. Ti stačili včas zabrzdit.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Chrudim - Dva mladíci v pátek odpoledne zemřeli při dopravní nehodě na Chrudimsku. Třetí mladík se zranil a přiletěl pro něj záchranářský vrtulník. Jejich osobní auto narazilo do stromu zřejmě při nebezpečném předjíždění.

ČTK to řekla mluvčí policie Pardubického kraje Markéta Janovská. Potvrdila tak informace mluvčí hasičů Venduly Horákové.

Nehoda byla ohlášena krátce po 16:00. "Hasiči na místě pomáhali zdravotnické záchranné službě s resuscitací dvou osob. Ty ale na následky svého zranění na místě zemřely," uvedla Horáková.

Mladíci v autě podle Janovské mezi obcemi Kutřín a Perálec pravděpodobně předjížděli několik vozidel najednou a při návratu do jízdního pruhu vyjeli ze silnice. Ohrozili při tom lidi v protijedoucím autě. Ti vypověděli, že museli prudce zabrzdit, aby zabránili střetu, uvedla mluvčí.

Policie nyní prověřuje havarované vozidlo, aby vyloučila technickou závadu.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Temelín odstavil po bouři II. blok, proti plánu o týden dřív

Jaderná elektrárna Temelín odstavila v noci na dnešek kvůli následkům bouře II. blok. Spadly stožáry, jež patří firmě ČEPS, která zajišťuje provoz přenosové soustavy. Dvouměsíční odstávka bloku tak začala proti plánu o týden dřív. Ve čtvrtek to řekl temelínský mluvčí Marek Sviták. Po nočních bouřkách je v kraji kvůli poruchám na linkách vysokého napětí bez elektřiny 10 000 domácností, jimž dodává energii E.ON.

před 18 minutami

Náměstek ministra zdravotnictví Vajdák na vlastní žádost končí

Politický náměstek ministra zdravotnictví Vlastimil Vajdák na vlastní žádost končí ke konci červnu ve funkci, vrátí se na post ředitele Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně, uvedl ve čtvrtek Deník N. S ministerstvem bude dál spolupracovat na projektu Českého onkologického institutu, který prosazuje premiér Andrej Babiš (ANO).

Zdroj: ČTK
Další zprávy