reklama
 
 

Do pardubických ulic se vrátili strážníci s radary

4. 10. 2011 7:25
Místa, kde se měří, jsou zveřejněna na internetu

Pardubice - Do pardubických ulic se v pondělí vrátili strážníci s radary. Městská policie totiž v uplynulých zhruba dvou letechv Pardubicích laserové radary nepoužívala.

Jednalo se o období, kdy zákon strážníkům umožňoval měření rychlosti pouze v úsecích označených dopravními značkami upozorňujícími na začátek a konec měření.

Rychlost projíždějících vozů měřilo pouze 12 informativních tabulí, umístěných v různých lokalitách města.

Novela zákona o provozu na pozemních komunikacích, která městským policiím umožňuje měření rychlosti bez použití dopravních značek, vstoupila v platnost už před prázdninami. Strážníci však s radary vyjíždějí až poté, co ve spolupráci s městskými obvody a policií vytipovali nejrizikovější lokality a jejich seznam předložili zastupitelům města.

"Naším cílem není sankcionovat řidiče, ale zajistit co největší bezpečnost nejzranitelnějších účastníků silničního provozu, tedy chodců. Proto se bude rychlost střídavě měřit v 54 nejkritičtějších místech Pardubic a proto budou občané města o těchto úsecích informováni," řekla primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková. 

Oproti předchozímu "měřícímu období" je nyní v seznamu rizikových lokalit například i třída Míru v samotném centru města, která je frekventovanou obytnou zónou, či Lonkova nebo Nemošická ulice.

Pardubičtí strážníci mají k dispozici  dva laserové radary. Jeden využívají k měření v obcích, s nimiž má městská policie uzavřenou smlouvu, druhý právě ke kontrole disciplinovanosti řidičů v Pardubicích.

Mapa s vyznačením lokalit, v nichž mohou řidiči strážníky s radarem potkat, je umístěna na http://gis.mmp.cz, odkazy na ní jsou i na webových stránkách města nebo městské policie.

autor: Domácí | 4. 10. 2011 7:25

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Pardubický kraj

  reklama
  reklama
  reklama