ČSSD v Pardubickém kraji řeší spor o inventuru členů

ČTK ČTK
1. 6. 2012 11:01
Nová registrace všech členů má vyvrátit podezření z existence "černých duší"
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek

Pardubice - Vedení ČSSD v Pardubickém kraji řeší spor o novou registraci všech členů.

Prosazuje ji pověřený krajský předseda strany, poslanec Václav Neubauer. Chce tak vyvrátit podezření z existence takzvaných černých duší.

Naopak prozatímní okresní šéf strany na Pardubicku Miloslav Kučera tento krok odmítá, informuje páteční Mladá fronta Dnes (MfD) v příloze pro Pardubický kraj.

Debatu zahájila tajně pořízená nahrávka někdejšího místopředsedy krajské ČSSD Miroslava Petržílka, který popisoval, jak uměle vytváří z lidí z Lázní Bohdaneč a okolí nové organizace a pak s pomocí těchto "členů" ovládá stranu.

"V pondělí máme krajský výbor, kde to určitě budeme řešit. Navrhnu, aby se co nejdříve udělala přeregistrace. Je to první krok, který směřuje k očištění a definitivnímu stanovení členské základny," uvedl Neubauer.

Kučera namítá, že nemá smysl nutit i velmi staré členy strany k tomu, aby se museli jít znovu zaregistrovat.

"To budeme tahat člověka z Holic, aby přijel do Pardubic, třebaže byl zakládajícím členem sociální demokracie v devadesátém roce? Odnesou to jen ti, kteří za nic nemohou," uvedl.

Neubauer, který bez přeregistrace nevidí smysl svého působení jako předsedy, ale ví, že krajský výbor může pardubické organizaci novou registraci nařídit.

"Pokud krajský výkonný výbor rozhodne o přeregistraci, tak se provede," řekl. Novou registraci již provedl ve své domovské organizaci na Svitavsku, počet členů tím poklesl.

 

Právě se děje

před 56 minutami

Nové byty v Praze do konce června zdražily meziročně o 9,4 procenta, ukázala analýza

Prodejní ceny nových bytů v Praze na konci června meziročně vzrostly v průměru o 9,4 procenta na 118 480 korun za metr čtvereční. Proti prvnímu čtvrtletí stouply ceny o 5,6 procenta. Vyplývá to z aktuální analýzy developerských firem Trigema, Skanska Reality a Central Group. Růst cen podle nich zrychlil kvůli převisu poptávky nad nabídkou, odrážejí se v něm i zvyšující se ceny stavebních materiálů.

"Prodeje jsou na rekordní úrovni již devět měsíců v řadě. Poptávku ženou stále velmi dostupné hypotéky a také obava ze znehodnocení úspor vlivem inflace. Na byty se dokonce tvoří pořadníky a nové projekty se z velké části vyprodají prakticky hned po uvedení na trh," uvedl zakladatel a šéf společnosti Central Group Dušan Kunovský.

Z analýzy vyplývá, že během druhého čtvrtletí letošního roku se v metropoli prodalo rekordních 2650 nových bytů, počet nabízených jednotek se naopak snížil na 3350. Za celé pololetí se podle firem v Praze prodalo 4750 nových bytů, meziročně téměř dvojnásobek. Největší zájem lidé při koupi projevili o dispozice 2+kk, druhou prodejně nejsilnější pozici obsadily třípokojové byty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy