Chrudim zvládla i druhý zápas a předčasně slaví postup

29. 9. 2010 7:41
Zápas s Györem měl dramatickou koncovku

Chrudim - Futsalisté Chrudimi si po roce znovu zahrají čtvrtfinálovou skupinu Futsal Cupu.

Postup ze základní skupiny si zajistili již po dvou zápasech, když po výhře nad Minskem zdolali v úterý po hektickém závěru i maďarský Györ ETO těsně 5:3.

K jistotě prvního místa ve skupině jim stačí remizovat v závěrečném utkání s Tbilisi.

ERA-PACKu se nepovedl vstup do zápasu a brzy prohrával po gólu Lódiho, ovšem Brazilec Douglas záhy srovnal a Rešetár s kanonýrem Dentinhem zajistili domácím dvoubrankový poločasový náskok.

Jenže druhá půle Chrudimi příliš nevyšla.

Lódi nejprve snížil a poté se maďarský celek usilovně snažil o vyrovnání.

Cani však neproměnil pokutový kop, a tak hostům musela pomoci až přesilová hra po vyloučení Popelky pět minut před koncem. Dentinho nejprve na druhé straně rovněž nedal penaltu a z protiútoku srovnal Madarász.

Maďaři se pak snažili o vítěznou branku, místo toho však sami inkasovali. Půl minuty před koncem se prosadil Michal Mareš z penalty za akumulované fauly, záhy po brejku zvýšil jeho bratr Roman a definitivně rozhodl o postupu Chrudimi.

V závěrečném utkání Chrudim ve čtvrtek vyzve od 19:30 mužstvo Iberia Star Tbilisi, které dnes porazilo Minsk 6:4. Na postupu Chrudimi do čtvrtfinálové skupiny, jejíž losování se uskuteční 11. října v Nyonu, to již nic nezmění.