reklama
 
 

Bazén v Králíkách zatím nebude, město nemá peníze

22. 3. 2011 10:33
Radnice stavbu bazénu musela odložit už podruhé

Králíky - Ani v tomto volebním období radnice v Králíkách na Orlickoústecku nejspíš nezačne se stavbou plaveckého bazénu.

Na projekt až za 140 milionů korun nebude mít peníze, řekl místostarosta Antonín Vyšohlíd (bezpartijní na kandidátce KSČM). Město projekt už v minulosti jednou odložilo.

"V současné době je to záležitost finančních prostředků, které nemáme. Rozpočet je hodně napjatý. V případě, že zbudou evropské peníze a budou vyhlášené nějaké programy, určitě bychom do toho šli," řekl Vyšohlíd.

Králíky chtěly stavět středně velký bazén s několika plaveckými drahami a s nabídkou relaxačních aktivit. Mají projekt i všechna povolení. Z evropských dotací ale Králíky mohly získat jen 40 procent, zbytek by musely doplatit. Bazén měl sloužit turistům i místním obyvatelům, kteří zatím musejí dojíždět do České Třebové nebo Zábřehu na Moravě.

Z ankety na webových stránkách radnice jednoznačně vyplývá, že si lidé bazén přejí. "My jsme v oblasti, kde je půl roku chladno a půl roku zima, krytý bazén s dalšími atrakcemi bychom potřebovali," řekl místostarosta.

Loni z evropských peněz dokončila plavecký areál Litomyšl. O stavbě uvažovala zhruba deset let a s přípravou začala v roce 2006. Bazén stál celkem 116 milionů korun. Na nový plavecký areál čekají také obyvatelé Pardubic. Modernizace areálu trvá už půl roku a radnice jej plánuje otevřít příští rok. Město bude oprava areálu stát 588 milionů korun, část zaplatí z rozpočtu, část si musí půjčit.

autor: ČTK | 22. 3. 2011 10:33

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Pardubický kraj

  reklama
  reklama
  reklama