V Jeseníkách se těžce zranila čtrnáctiletá lyžařka

ČTK ČTK
19. 1. 2012 11:04
Přesto že měla helmu, utrpěla zlomeninu lebeční kosti. Musel pro ni vrtulník
Foto: HZS Královéhradeckého kraje

Jeseník - Těžké zranění utrpěla ve středu odpoledne čtrnáctiletá dívka na sjezdovce v lyžařském středisku Dolní Morava pod Kralickým Sněžníkem.

Podle jesenických horských záchranářů, kteří v této oblasti zasahují, narazila obličejem do opuštěné lyže, která spadla lyžaři jedoucímu před ní. 

Záchranáři museli dívku z areálu odvézt vrtulníkem, řekl náčelník Horské služby v Jeseníkách Michal Klimeš.

Podle horských záchranářů měla mladá lyžařka, která byla ve středisku na lyžařském kurzu, při nehodě na hlavě helmu. Zranila se však v obličeji, který neměla chráněný.

"Když naši záchranáři dorazili na místo nehody, zjistili, že dívka upadla při výjezdu z cesty na sjezdovku. Bohužel se při pádu dostala obličejem do kontaktu s lyží, která spadla lyžaři, jenž upadl před ní, a zůstala na cestě. Tím dívka utrpěla vážná zranění hlavy," uvedl Klimeš.

Dívka utrpěla mimo jiné zřejmě frakturu lebeční kosti. Záchranáři ji na místě ošetřili a poté vrtulníkem přepravili do nemocnice.

Záchranáři v souvislosti s tímto případem upozorňují návštěvníky Jeseníků, aby dbali všech zásad bezpečnosti. Se zvýšenou opatrností by se měli pohybovat především tam, kde je více lyžařů najednou a je těžší dodržovat dostatečnou vzdálenost při jízdě.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy