V Jeseníkách se těžce zranila čtrnáctiletá lyžařka

ČTK ČTK
19. 1. 2012 11:04
Přesto že měla helmu, utrpěla zlomeninu lebeční kosti. Musel pro ni vrtulník
Foto: HZS Královéhradeckého kraje

Jeseník - Těžké zranění utrpěla ve středu odpoledne čtrnáctiletá dívka na sjezdovce v lyžařském středisku Dolní Morava pod Kralickým Sněžníkem.

Podle jesenických horských záchranářů, kteří v této oblasti zasahují, narazila obličejem do opuštěné lyže, která spadla lyžaři jedoucímu před ní. 

Záchranáři museli dívku z areálu odvézt vrtulníkem, řekl náčelník Horské služby v Jeseníkách Michal Klimeš.

Podle horských záchranářů měla mladá lyžařka, která byla ve středisku na lyžařském kurzu, při nehodě na hlavě helmu. Zranila se však v obličeji, který neměla chráněný.

"Když naši záchranáři dorazili na místo nehody, zjistili, že dívka upadla při výjezdu z cesty na sjezdovku. Bohužel se při pádu dostala obličejem do kontaktu s lyží, která spadla lyžaři, jenž upadl před ní, a zůstala na cestě. Tím dívka utrpěla vážná zranění hlavy," uvedl Klimeš.

Dívka utrpěla mimo jiné zřejmě frakturu lebeční kosti. Záchranáři ji na místě ošetřili a poté vrtulníkem přepravili do nemocnice.

Záchranáři v souvislosti s tímto případem upozorňují návštěvníky Jeseníků, aby dbali všech zásad bezpečnosti. Se zvýšenou opatrností by se měli pohybovat především tam, kde je více lyžařů najednou a je těžší dodržovat dostatečnou vzdálenost při jízdě.

 

Právě se děje

Další zprávy