Na disco v Přerově načapali 15 nezletilých opilců

ČTK ČTK
14. 11. 2011 19:39
Zdejším politikům došla trpělivost, diskotéce Citov hrozí zánik
Přerovským politikům došla trpělivost, diskotéce Citov hrozí zánik (ilustrační foto).
Přerovským politikům došla trpělivost, diskotéce Citov hrozí zánik (ilustrační foto). | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Přerov - Patnáct opilých mezi nezletilou mládeží objevili v noci na sobotu přerovští strážníci při kontrole diskotéky s názvem Citov na tamním výstavišti. Dva neplnoletí opilci skončili v nemocnici. Nejvyšší hodnotu naměřili městští policisté u šestnáctiletého chlapce, měl 2,9 promile alkoholu.

Kontroly se účastnili také celníci, státní policie a sociální kurátorky. Konzumace alkoholu neplnoletými návštěvníky diskotéky bude mít ještě dopad pro jejich rodiče, oznámila vedoucí tiskového oddělení přerovského magistrátu Lenka Chalupová.

Policejní akce se konala od 22:00 do 03:00. "Akce Citov se jevila problematicky. Zletilí dostávali náramky, které je měly kvůli podávání alkoholu odlišovat od těch nezletilých. Ze zjištění policie ale vyplývá, že alkohol podávaly hostesky uprostřed diskotéky komukoliv. Bylo zjevné, že účastníci diskotéky už přicházeli na akci pod vlivem alkoholu a nejde vyloučit i jiné omamné látky," uvedla vedoucí oddělení sociálních věcí a zdravotnictví přerovského magistrátu Jana Žouželková.

Dva ze zajištěných mladistvých skončili kvůli opilosti v nemocnici, pro ostatní si na služebnu strážníků museli přijet rodiče. Výsledky této kontroly se v pondělí zabývalo i vedení Přerova. "Znepokojilo nás to a chceme, aby se dále pokračovalo v těchto namátkových kontrolách. Bylo by rovněž vhodné zvážit další pokračování diskotéky na výstavišti," uvedl náměstek přerovského primátora Dušan Hluzín (TOP 09), který má na starosti sociální oblast a školství.

Diskotéky s názvem Citov se na Výstavišti v Přerově zúčastnilo zhruba 2500 lidí. Devět opilých mladistvých bylo z Přerova, šest z okolních obcí, například z Hranic či Lipníku nad Bečvou, ale i z Holešova a Kroměříže.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Biden schválil nejrozsáhlejší investice do klimatu a zdravotnictví v dějinách USA

Americký prezident Joe Biden v úterý podepsal zákon o rozsáhlých investicích do ochrany klimatu a zdravotnictví. Klimatický balíček pošle 369 miliard dolarů (8,9 bilionu korun) do obnovitelných zdrojů energie a na snížení emisí, podle listu The Guardian představuje dosud nejvýznamnější úsilí USA v boji proti klimatické krizi. Odborníci odhadují, že zákon by mohl do roku 2030 vést ke snížení emisí v USA přibližně o 40 procent ve srovnání s úrovní z roku 2005, píše list. Norma také omezuje ceny některých léků a zavádí minimální daňovou sazbu pro velké společnosti.

Demokraté návrh prezentují jako krok ke snížení inflace. Přijetí zákona je pro Bidenovu administrativu významným úspěchem.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Zemřel režisér německý Petersen, proslavil ho Nekonečný příběh Dokonalá bouře

Ve věku 81 let v Los Angeles zemřel německý filmový režisér Wolfgang Petersen. Jako jeden z mála německých filmových tvůrců se dokázal prosadit v Hollywoodu. Natočil akční filmy jako Dokonalá bouře (2000) nebo Smrtící epidemie (1995), ale i kultovní a dobrodružný Nekonečný příběh (1984). O jeho úmrtí informovala agentura DPA.

Petersen zemřel v pátek ve svém domě v losangeleské čtvrti Brentwood na rakovinu slinivky, uvádí filmový magazín Deadline.

Rodák z německého Emdenu na pobřeží Severního moře maturoval na prestižním hamburském gymnáziu, později studoval divadelní vědu a nakonec absolvoval berlínskou filmovou a televizní akademii. Začínal jako herec a asistent režie v Hamburku, sám točit začal po škole.

Za kamerou stál při natáčení několika dílů krimiseriálu Místo činu a výrazně na sebe upozornil celovečerní prvotinou Jeden z nás dvou (1974).

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

V Zimbabwe zemřelo na spalničky 157 lidí, nakažených rychle přibývá

Na spalničky v Zimbabwe zemřelo 157 lidí, přičemž za necelý týden se úmrtnost zdvojnásobila. Úřady viní náboženské sekty, které nevěří v účinnost očkování a jejichž příslušníci své děti nenechávají imunizovat.

Podle agentury Reuters je nejvíc případů v populaci neočkovaných. Celostátně za minulé čtyři dny stoupl počet nakažených z 1036 na 2056, oznámila ministryně informací Monica Mutsvangwaová. Podle ní je nejvíc případů v rodinách příslušníků náboženských sekt, jež nevěří v účinnost očkování.

Ministerstvo zdravotnictví zintenzivnilo očkovací program před zářijovým začátkem školního roku, vláda se snaží komunikovat s místními a náboženskými představiteli a získat pro očkování jejich podporu.

Reuters píše, že spalničky jsou dalším zdrojem zátěže pro zimbabwské zdravotnictví, které se dlouhodobě potýká s nedostatkem léků a stávkami zdravotníků.

Zdroj: ČTK
Další zprávy