reklama
 
 

Dívky, které s nožem přepadly barmanku, jsou ve vazbě

19. 4. 2012 12:39
Dívky ve věku 15 a 16 let z baru v Přerově utekly s cigaretami, doutníky i s penězi

Přerov - Patnáctiletá a šestnáctiletá dívka, které podle policie přepadly v Přerově s příborovým nožem barmanku, skončily ve vazbě.

Soudce tak vyhověl podnětu státního zástupce. Řekla to přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Dívky údajně přepadly pracovnici baru v neděli, utekly pak s cigaretami, doutníky a s více než 14.000 korunami. Policisté je zanedlouho dopadli v dalším z přerovských barů.

"Obě děvčata se už v minulosti dopouštěla protiprávního jednání, nešlo o jejich první skutek. Je to velice ojedinělý případ," uvedla mluvčí.

Podle mluvčí olomoucké vazební věznice jsou v takových případech mladiství umístěni v běžné vazbě, přihlíží se však k jejich věku.

"Vykonávají vazbu jako jakýkoliv jiný obviněný. Mají standardní podmínky jako všichni ostatní, samozřejmě se přihlíží k tomu, že jsou mladiství, takže se s nimi zachází trochu jiným způsobem," řekla mluvčí vazební věznice Markéta Zimová.

Zmizely cigarety, doutníky i peníze 

Dvaadvacetiletou servírku přepadly dívky v baru v Husově ulici v neděli před 22:00. Starší z dívek se snažila nejprve odvést její pozornost tím, že se ženy začala vyptávat na chlapce, kteří se v baru měli nacházet.

Mladší dívka mezitím obešla pult, vzala z něj odložený příborový nůž a rozběhla se proti barmance. Zezadu ji chytila jednou rukou za hrudník a v druhé měla nůž, který jí přitiskla ke krku. Napadenou servírku poté odtáhla do skladových prostor.

Mezitím druhá pachatelka odcizila z okolí pultu dva kartony cigaret, pět doutníků a 14.235 korun. Barmance navíc vzala mobilní telefon. Z baru pak obě dívky uprchly.

Dospělým pachatelům by za loupež hrozilo až deset let, vzhledem k věku podezřelých je sazba poloviční.

V Přerově se podobný případ stal loni v březnu. Třináctiletý chlapec tam s nožem v ruce přepadl prodavačku květinářství. Ženě se nic nestalo, hoch utekl z prodejny s tisícikorunou.

Policisté jej dopadli v prosinci, kvůli věku chlapce však museli případ odložit.

autor: ČTK | 19. 4. 2012 12:39

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Olomoucký kraj

  reklama
  reklama
  reklama