Děti našly na ulici pyrotechniku. Mají vážné popáleniny

ČTK ČTK
2. 1. 2013 11:14
Stav muže zraněného při výbuchu podomácku vyrobené pyrotechniky je stabilizovaný
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Hranice - Neznámou pyrotechniku, která v úterý vážně zranila dva školáky v Hranicích na Přerovsku, našly děti volně položenou na ulici po silvestrovských oslavách.

Okolnosti případu i nadále vyšetřuje policie, řekl policejní mluvčí Josef Bednařík. Výbuch neznámé pyrotechniky způsobil dvěma dětem vážné popáleniny. Záchranáři zraněné děti převezli do nemocnic.

"Děti pyrotechniku našly v ulici Jaselská, ve stejné ulici, kde ji později odpálily. O jakou pyrotechniku se jednalo, by nám měly objasnit expertizy," řekl policejní mluvčí.

Místo exploze prozkoumal i policejní pyrotechnik, který odebral zbytky třaskavé látky k dalším rozborům.

Zatím neznámou pyrotechniku odpálily čtyři děti, přičemž popálen byl desetiletý chlapec a patnáctiletá dívka. Další dívka a chlapec vyvázli bez zranění.

Vážnější zranění utrpěl desetiletý chlapec. V obličeji a na rukou má popáleniny prvního a druhého stupně. Skončil na popáleninovém centru Fakultní nemocnice v Ostravě. Dívku výbuch rovněž zasáhl do obličeje a do jedné ruky, popálena je však méně.

Začíná rok se šťastnou třináctkou - podívejte se:

Stav muže zraněného na Silvestra v Teplicích při výbuchu podomácku vyrobené pyrotechniky je podle mluvčího pražské Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Lukáše Matýska stabilizovaný.

Muž utrpěl při výbuchu popáleniny druhého stupně na deseti procentech těla. Leží na jednotce intenzivní péče kliniky popáleninové medicíny a je mimo ohrožení života, řekl Matýsek.

"Stav pacienta se od včerejška nezměnil, je stabilizovaný. Muž je mimo ohrožení života, a pakliže nedojde ke komplikacím, může být propuštěn zhruba do tří týdnů," uvedl.

Při výbuchu se zranili dva lidé, jednoho vrtulník přepravil do Prahy, druhého přijala Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem s popáleninami a devastujícím poraněním horní končetiny. Neštěstí se stalo v městské části Řetenice na Silvestra kolem 14:30.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Rychlobruslařka Zdráhalová ovládla na SP divizi B na kilometru

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová na Světovém poháru v Naganu ovládla divizi B v závodu na 1000 metrů a zajistila si tak pro příští díl seriálu start mezi nejlepšími na této trati. Třiadvacetiletá česká reprezentantka zajela čas 1:16,225 a o dvě sekundy si tak vylepšila sezonní maximum.

Zdráhalová se dnes stejně jako Martina Sáblíková představí i v závodě na 3000 metrů, ve kterém budou obě startovat v divizi A. Trojnásobná olympijská vítězka Sáblíková bude hájit vedení v průběžném pořadí SP, v závěrečné rozjížďce nastoupí společně s Isabelle Weidemannovou z Kanady.

před 1 hodinou

Do boje o Senát se za ČSSD pustí šéf Motola Miloslav Ludvík

ČSSD posílá do boje o Senát v příštím roce v Praze 5 ředitele FN Motol a bývalého ministra zdravotnictví Miloslava Ludvíka. V pátek o tom rozhodlo předsednictvo ČSSD, píše dnešní Právo.

Ludvík, který by měl vyzvat současného senátora za obvod Václava Lásku (SEN 21), by se rád stal společným kandidátem ANO a ČSSD. Hnutí ANO však jeho kandidaturu ještě neposvětilo. Na jihu Čech bude lídrem pro krajské volby hejtmanka Ivana Stráská, dodává Právo.

O kandidatuře Ludvíka již v pátek informovaly Lidové noviny. Deník uvedl, že pražská ČSSD jeho jméno schválila v pondělí a ANO by se mělo jeho kandidaturou zabývat na některém z nejbližších zasedání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy