Bratrská hádka skončila bodnutím nože do krku

ČTK ČTK
8. 11. 2010 12:07
Incidentu předcházelo popíjení alkoholu a následná hádka
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: Bleskově

Šumperk - Dvaatřicetiletého muže podezírají policisté z toho, že v sobotu večer v obci na Šumpersku bodl nožem do krku svého bratra.

Podle informací policejního mluvčího Miloslava Svatoně muž po incidentu skončil s bodnořezným poraněním v péči lékařů.

Útok se odehrál v rodinném domku po 23:00. Předcházelo mu popíjení alkoholu a hádka. "Oba se nejprve začali vzájemně fyzicky napadat, ale poté podezřelý bratra bodl kuchyňským nožem o délce ostří osm centimetrů do krku," popsal čin Svatoň.

Zraněný muž byl ošetřen v nemocnici v Šumperku. Jeho sourozenec je nyní podezřelý z pokusu o těžké ublížení na zdraví. Za to mu hrozí vězení na tři až deset let.

 

Právě se děje

před 2 minutami

EU se neshodla na sankcích za Navalného, šéf unijní diplomacie poletí do Moskvy

Přes naléhání řady států Evropské unie se ministři zahraničí členských zemí neshodli na potrestání ruských činitelů odpovědných za uvěznění opozičního vůdce Alexeje Navalného. ČTK to sdělil diplomatický zdroj. Některé země chtěly dát přednost jednání s ruským vedením, šéf unijní diplomacie Josep Borrell proto vyrazí začátkem února do Moskvy apelovat na propuštění Navalného.

Unijní státy dnes odsoudily potlačení víkendových demonstrací, během nichž ruské bezpečnostní síly o víkendu zadržely několik tisíc lidí. Protestující požadovali propuštění Navalného, který byl zatčen před týdnem, když se vrátil do Moskvy z léčení v Německu. Tam se zotavoval z otravy, kterou Navalnyj připisuje ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi a tajné službě FSB, což Kreml popírá. Den po zadržení na něj soud uvalil třicetidenní vazbu.

Přestože řada zemí od Litvy přes Polsko po Itálii navrhovala potrestat lidi odpovědné za Navalného zatčení a uvěznění, k jednomyslné shodě ministři nedospěli. Podporu neměla od řady zemí, mimo jiné Německa či Lucemburska.

Zdroj: ČTK
před 33 minutami

Provozovatel největších skiareálů na Slovensku plánuje kvůli dopadům pandemie zrušit 260 pracovních míst

Provozovatel největších lyžařských středisek a dalších služeb pro turisty na Slovensku, společnost Tatry mountain resorts (TMR), hodlá zrušit 260 pracovních míst. V oznámení firma tento krok zdůvodnila uzavřením provozů a složitou situací v cestovním ruchu v souvislosti s koronavirovou krizí. Společnost podniká i v České republice, Polsku a Rakousku a po ohlášeném hromadném propouštění bude na Slovensku zaměstnávat celkem 1100 lidí, z toho většinu ve svých slovenských provozech.

Zdroj: ČTK
Další zprávy