reklama
 
 

Muž skočil pro topící se děti. Podařilo se je zachránit, sám však utonul

10. 6. 2019 12:23
V řece Blanici poblíž Protivína na Písecku v neděli odpoledne utonul muž. Skočil do vody pod jezem, když chtěl pomoci topícím se dětem. Proud řeky jej unesl o přibližně 300 metrů níže, kde ho lidé vytáhli na břeh, ale už se ho nepodařilo oživit. Děti se povedlo zachránit.

U jezu nedaleko obce Heřmaň na Písecku skočily v neděli odpoledne do řeky nejprve dvě děti. Začaly se topit, proto je dospělí muž a žena chtěli zachránit, ale sami začali mít ve vodě problémy. Jednalo se zřejmě o rodinu, neboť policie hovoří o rodinné tragédii.

"Tonoucím přispěchal na pomoc muž, který poblíž obracel traktorem seno na poli. Vzal ze zemědělského stroje lano a skočil do vody. Postupně se mu podařilo za přispění dalších svědků na břehu vytáhnout tři tonoucí," uvedla policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová.

Dospělého muže, který předtím jako první skočil do vody za dětmi, však unesl proud dál po řece. Lidé ho pak vytáhli z vody asi 300 metrů od jezu, kde okamžitě začali s resuscitací. Postupně na místo přijeli policisté, zdravotníci i hasiči. "Přes veškerou snahu a nasazení přítomných se však muže zachránit nepodařilo a lékař na místě konstatoval smrt utonutím," dodala mluvčí.

autor: ČTK | 10. 6. 2019 12:23

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Vyberte region

  reklama
  reklama
  reklama