Muž skočil pro topící se děti. Podařilo se je zachránit, sám však utonul

ČTK ČTK
10. 6. 2019 12:23
V řece Blanici poblíž Protivína na Písecku v neděli odpoledne utonul muž. Skočil do vody pod jezem, když chtěl pomoci topícím se dětem. Proud řeky jej unesl o přibližně 300 metrů níže, kde ho lidé vytáhli na břeh, ale už se ho nepodařilo oživit. Děti se povedlo zachránit.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Povodí Moravy

U jezu nedaleko obce Heřmaň na Písecku skočily v neděli odpoledne do řeky nejprve dvě děti. Začaly se topit, proto je dospělí muž a žena chtěli zachránit, ale sami začali mít ve vodě problémy. Jednalo se zřejmě o rodinu, neboť policie hovoří o rodinné tragédii.

"Tonoucím přispěchal na pomoc muž, který poblíž obracel traktorem seno na poli. Vzal ze zemědělského stroje lano a skočil do vody. Postupně se mu podařilo za přispění dalších svědků na břehu vytáhnout tři tonoucí," uvedla policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová.

Dospělého muže, který předtím jako první skočil do vody za dětmi, však unesl proud dál po řece. Lidé ho pak vytáhli z vody asi 300 metrů od jezu, kde okamžitě začali s resuscitací. Postupně na místo přijeli policisté, zdravotníci i hasiči. "Přes veškerou snahu a nasazení přítomných se však muže zachránit nepodařilo a lékař na místě konstatoval smrt utonutím," dodala mluvčí.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Prezidentská kancelář žádá přezkoumat odložení trestního oznámení na senátora Lásku pro křivé obvinění

Kancelář prezidenta republiky požádala pražské městské státní zastupitelství, aby přezkoumalo rozhodnutí policie odložit její trestní oznámení na senátora Václava Lásku (SEN 21) a zástupce organizace Rekonstrukce státu pro křivé obvinění. Trestní oznámení reagovalo na kauzu, ve které kancléř Vratislav Mynář čelil podezření, že se snažil s vědomím prezidenta Miloše Zemana ovlivnit soudce v kauzách důležitých pro Pražský hrad.

Policie v červnu uvedla, že v podání prezidentské kanceláře "nebyly uvedeny skutečnosti nasvědčující tomu, že byl spáchán trestný čin. "Podle právníka prezidentské kanceláře Marka Nespaly dospěli policisté k závěru, že si Láska a zástupci organizace nesprávně vyhodnotili informace a mýlili se v právním hodnocení Mynářova jednání.

"My jsme přesvědčení, že zejména u zkušeného bývalého vyšetřovatele pana Lásky tomu tak nebylo," uvedl právní zástupce prezidentské kanceláře. Podle něj senátor jednal "se zločinným úmyslem poškodit Mynáře v jeho pracovním prostředí."

Další zprávy