Muž nakupoval v lékárnách morfin na padělané recepty

ČTK ČTK
28. 3. 2015 11:03
Muži hrozí až desetileté vězení, uvádí mluvčí policie.
Lékárna, ilustrační foto
Lékárna, ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Karlovy Vary - Pětatřicetiletý muž z Prahy nakupoval v lékárnách po Karlovarském kraji léky s morfinem na padělané recepty. Karlovarští kriminalisté ho v posledním případě zadrželi přímo na místě činu a dnes ho obvinili z nedovoleného nakládání s omamnými látkami a z pokusu o podvod.

Soud dnes rozhodne o jeho vzetí do vazby. Pokud se muži vina prokáže, hrozí mu až desetileté vězení, informovala policejní mluvčí Zuzana Týřová.

"Muž nejméně ve třech lékárnách na Karlovarsku předložil padělané recepty vystavené na cizí jméno. Tímto cizím jménem se měl také představit a potvrdit to předloženou kartičkou pojištěnce. Po lékárnících požadoval vydání léků obsahující hydrochlorid morfinu - omamnou látku, k zacházení s níž je třeba zvláštní povolení. Léky si ponechal v úmyslu předat je jiné osobě. V posledním případě byl zadržen policisty přímo na místě," sdělila Týřová.

Státní zástupce podle ní podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby přijal, o vzetí do vazby tak dnes rozhodne soudce. "V případě prokázání viny muži hrozí až desetiletý trest odnětí svobody," doplnila mluvčí.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Hasiči řeší úhyn ryb v řece Moravě, žádné škodliviny ve vodě neobjevili

Hasiči v sobotu dopoledne vyjeli do Uherského Hradiště kvůli úhynu ryb v řece Moravě. Jde o území od mostu spojujícího Uherské Hradiště se Starým Městem po místní část Štěpnice. V řece se vyskytuje blíže neurčený počet ryb různých velikostí a druhů, sdělil mluvčí hasičů Roman Žemlička. Testy podle něj vyloučily škodliviny ve vodním toku.

"Na místě byl zástupce životního prostředí a státního podniku Povodí Moravy. Na místě byly provedeny testy, které potvrdily normální obsah kyslíku a vyloučily škodliviny ve vodním toku," uvedl Žemlička.

Podobný úhyn ryb, zejména pstruhů, zaměstnal hasiče také na Prostřední Bečvě na Vsetínsku tento pátek. Domnívají se, že důvodem by mohla být zvýšená teplota vody. Výsledky testů budou známy až později.

Zdroj: ČTK
Další zprávy