Muž nakupoval v lékárnách morfin na padělané recepty

ČTK ČTK
28. 3. 2015 11:03
Muži hrozí až desetileté vězení, uvádí mluvčí policie.
Lékárna, ilustrační foto
Lékárna, ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Karlovy Vary - Pětatřicetiletý muž z Prahy nakupoval v lékárnách po Karlovarském kraji léky s morfinem na padělané recepty. Karlovarští kriminalisté ho v posledním případě zadrželi přímo na místě činu a dnes ho obvinili z nedovoleného nakládání s omamnými látkami a z pokusu o podvod.

Soud dnes rozhodne o jeho vzetí do vazby. Pokud se muži vina prokáže, hrozí mu až desetileté vězení, informovala policejní mluvčí Zuzana Týřová.

"Muž nejméně ve třech lékárnách na Karlovarsku předložil padělané recepty vystavené na cizí jméno. Tímto cizím jménem se měl také představit a potvrdit to předloženou kartičkou pojištěnce. Po lékárnících požadoval vydání léků obsahující hydrochlorid morfinu - omamnou látku, k zacházení s níž je třeba zvláštní povolení. Léky si ponechal v úmyslu předat je jiné osobě. V posledním případě byl zadržen policisty přímo na místě," sdělila Týřová.

Státní zástupce podle ní podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby přijal, o vzetí do vazby tak dnes rozhodne soudce. "V případě prokázání viny muži hrozí až desetiletý trest odnětí svobody," doplnila mluvčí.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Padesátku migrantů vysadili převaděči v Bavorsku poblíž české hranice

Převaděči vysadili na dálnici v Bavorsku poblíž německo-české hranice 56 migrantů. Ponechali je svému osudu při nízkých teplotách a sněžení. Spolková policie podle agentury DPA sdělila, že uprchlíci pocházející ze Sýrie, Somálska a Palestiny, mezi nimi i šest dětí ve věku od dvou do 14 let, si museli vystoupit z nákladního vozu v noci pravděpodobně na parkovišti využívaném pendlery poblíž obce Wernberg-Köblitz.

Skupina musela čekat několik hodin na další převaděče. Někteří uprchlíci bloudili po okolí - po dálnici A6, místní spolkové silnici a obci Wernberg. Část skupiny hledala útočiště v selském dvoře u vesnice Kötschdorf.

Policie, kterou o případu informoval místní občan, migranty zatím umístila do hasičské zbrojnice ve Wernbergu, kde jim bylo poskytnuto jídlo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy