Kvitovi den poté: Ještě jsme omámeni Wimbledonem

Tomáš Netočný
3. 7. 2011 11:15
Rozhovor s Jiřím Kvitou o vítězství dcery Petry ve finále Wimbledonu
Zatímco Petru Kvitovou čekají teď ve Wimbledonu povinnosti vítězky, rodiče s bratry se hned po finále vrátili domů do Fulneku
Zatímco Petru Kvitovou čekají teď ve Wimbledonu povinnosti vítězky, rodiče s bratry se hned po finále vrátili domů do Fulneku | Foto: Reuters

Fulnek - V pátek odpoledne z Fulneku do Vídně autem, pak letadlem do Londýna. Sobota ve Wimbledonu jako v krásném snu a v noci stejnou cestou zase zpátky do svého městečka na severní Moravě.

Jen několik hodin poté, kdy dcera Petra zvedla nad hlavu tác pro vítězku nejslavnějšího tenisového turnaje světa, byli už rodiče Kvitovi zpátky ve Fulneku a připíjeli se sousedy na slavné vítězství.

„Jsme pořád jako omámení… Všechno teprve přijde… Musíme se trošku vzpamatovat…" vysvětloval v neděli dopoledne pro Aktuálně.cz otec Jiří Kvita, když se chvíli prospal.

Na kurtech tenisového klubu ve Fulneku to byl právě on, kdo od dětství učil dceru zacházet s raketou a míčkem. V sobotu odpoledne se mu na centrálním kurtu ve Wimbledonu splnil sen snad všech tenisových otců.

Aktuálně.cz: Za dcerou na finále jste z Fulneku cestovali všichni čtyři. Vy, vaše paní i dva synové. Čekal bych, že zůstanete v Londýně a tam to vítězství společně oslavíte.

Kdepak. Měli jsme už předem koupenou zpáteční letenku na sobotní večer. Vrátili jsme se do Fulneku v noci, jak to bylo v plánu.

A.cz: Vítězné sobotní odpoledne prožívali ve Fulneku snad všichni vaši sousedé. Kulturní dům byl plný a na plátně v přímém přenosu vaše dcera.

Víme o tom. Někteří známí na nás čekali až do noci a ještě jsme s nimi chvíli poseděli. Tady ve Stodole, kousek od našeho domu.

A.cz: Měli jste šanci alespoň na chvíli se s dcerou ve Wimbledonu po vítězném finále setkat?

Manželka se k ní na chvíli dostala při odchodu z centrálního dvorce. Jinak nebyl vůbec na nic čas. Telefonovali jsme si, ale Petra nemohla moc mluvit, jak z toho byla rozrušená. Všem nám to teprve dojde, postupně. Jak už to v takových situacích bývá.

Podívejte se, jak lidé ve Fulneku fandili své rodačce ve finále Wimbledonu

A.cz: Jaký má dnes Petra program? Nemrzí vás, že nemůžete být spolu?

Nic s tím nenaděláme. Určitě ji čeká spousta povinností. Fotografování, tiskovky… Z toho se nevyvleče. Odpoledne se ve finále střetne Nadal s Djokovičem, no a podle wimbledonské tradice se pak Petra na večerním banketu potká asi s vítězem.

A.cz: A jak prožijete neděli vy? Bude slavnostní oběd?

Myslím, že ani ne. Poobědváme jako obvykle, ale na setkání s dalšími přáteli a sousedy se samozřejmě těšíme. Odpoledne však musíme za babičkou do nemocnice.

A.cz: Ten zápas vypadal celkem jednoznačně. Vaše dcera porazila Rusku Šarapovovou ve dvou setech. Kdy jste uvěřil, že už bude vítězkou?

Po prvním setu jsem začal tušit, že vítězství už může být blízko. Ale jasno jsem měl až v posledním gamu. To jsem už pevně věřil, že máme Wimbledon.

 

Právě se děje

před 36 minutami

Americký diplomat Sondland připustil, že na Trumpův pokyn tlačil na Ukrajinu

Americký diplomat Gordon Sondland při středečním veřejném slyšení v Kongresu připustil, že na pokyn prezidenta USA naléhal na Kyjev, aby dodal informace zvýhodňující Donalda Trumpa ve volbách. Sondland, Trumpův stoupenec a sponzor jeho volební kampaně, promluvil ve výboru Sněmovny reprezentantů pro kontrolu zpravodajských služeb, který chce usvědčit Trumpa, že se na Kyjevu domáhal informací poškozujících jeho možného volebního soka Joea Bidena.

Sondland působí jako velvyslanec USA při Evropské unii a demokraté toužící vystavit Trumpa hrozbě ústavní žaloby ho považují za klíčového svědka. Hotelový magnát je podle médií členem skupiny nazývané "amigos" (přátelé), do níž patří ministr energetiky Rick Perry a zmocněnec USA pro Ukrajinu Kurt Volker. Jejich úkolem bylo prostřednictvím zákulisních tahů přimět Kyjev k dodání "špíny" na Bidena.

Zdroj: ČTK
Další zprávy