Kvitovi den poté: Ještě jsme omámeni Wimbledonem

Tomáš Netočný
3. 7. 2011 11:15
Rozhovor s Jiřím Kvitou o vítězství dcery Petry ve finále Wimbledonu
Zatímco Petru Kvitovou čekají teď ve Wimbledonu povinnosti vítězky, rodiče s bratry se hned po finále vrátili domů do Fulneku
Zatímco Petru Kvitovou čekají teď ve Wimbledonu povinnosti vítězky, rodiče s bratry se hned po finále vrátili domů do Fulneku | Foto: Reuters

Fulnek - V pátek odpoledne z Fulneku do Vídně autem, pak letadlem do Londýna. Sobota ve Wimbledonu jako v krásném snu a v noci stejnou cestou zase zpátky do svého městečka na severní Moravě.

Jen několik hodin poté, kdy dcera Petra zvedla nad hlavu tác pro vítězku nejslavnějšího tenisového turnaje světa, byli už rodiče Kvitovi zpátky ve Fulneku a připíjeli se sousedy na slavné vítězství.

„Jsme pořád jako omámení… Všechno teprve přijde… Musíme se trošku vzpamatovat…" vysvětloval v neděli dopoledne pro Aktuálně.cz otec Jiří Kvita, když se chvíli prospal.

Na kurtech tenisového klubu ve Fulneku to byl právě on, kdo od dětství učil dceru zacházet s raketou a míčkem. V sobotu odpoledne se mu na centrálním kurtu ve Wimbledonu splnil sen snad všech tenisových otců.

Aktuálně.cz: Za dcerou na finále jste z Fulneku cestovali všichni čtyři. Vy, vaše paní i dva synové. Čekal bych, že zůstanete v Londýně a tam to vítězství společně oslavíte.

Kdepak. Měli jsme už předem koupenou zpáteční letenku na sobotní večer. Vrátili jsme se do Fulneku v noci, jak to bylo v plánu.

A.cz: Vítězné sobotní odpoledne prožívali ve Fulneku snad všichni vaši sousedé. Kulturní dům byl plný a na plátně v přímém přenosu vaše dcera.

Víme o tom. Někteří známí na nás čekali až do noci a ještě jsme s nimi chvíli poseděli. Tady ve Stodole, kousek od našeho domu.

A.cz: Měli jste šanci alespoň na chvíli se s dcerou ve Wimbledonu po vítězném finále setkat?

Manželka se k ní na chvíli dostala při odchodu z centrálního dvorce. Jinak nebyl vůbec na nic čas. Telefonovali jsme si, ale Petra nemohla moc mluvit, jak z toho byla rozrušená. Všem nám to teprve dojde, postupně. Jak už to v takových situacích bývá.

Podívejte se, jak lidé ve Fulneku fandili své rodačce ve finále Wimbledonu

A.cz: Jaký má dnes Petra program? Nemrzí vás, že nemůžete být spolu?

Nic s tím nenaděláme. Určitě ji čeká spousta povinností. Fotografování, tiskovky… Z toho se nevyvleče. Odpoledne se ve finále střetne Nadal s Djokovičem, no a podle wimbledonské tradice se pak Petra na večerním banketu potká asi s vítězem.

A.cz: A jak prožijete neděli vy? Bude slavnostní oběd?

Myslím, že ani ne. Poobědváme jako obvykle, ale na setkání s dalšími přáteli a sousedy se samozřejmě těšíme. Odpoledne však musíme za babičkou do nemocnice.

A.cz: Ten zápas vypadal celkem jednoznačně. Vaše dcera porazila Rusku Šarapovovou ve dvou setech. Kdy jste uvěřil, že už bude vítězkou?

Po prvním setu jsem začal tušit, že vítězství už může být blízko. Ale jasno jsem měl až v posledním gamu. To jsem už pevně věřil, že máme Wimbledon.

 

Právě se děje

před 38 minutami

Polské vládní strany se dohodly a zažehnaly předčasné volby

Tři strany polské koaliční vlády podepsaly dnes novou koaliční smlouvu, a prozatím tak překonaly krizi, kvůli níž se hovořilo i o předčasných volbách. Smlouva podle předsedy hlavní strany Právo a spravedlnost Jaroslawa Kaczyńského zaručí fungování vlády na další tři roky až do příštích řádných voleb. Bližší informace o podobě smlouvy nejsou známy. Dohodu kromě Kaczyńského podepsal konzervativní ministr spravedlnosti Zbigniew Ziobro, šéf strany Solidární Polsko, a Jaroslaw Gowin, který stojí v čele umírněně konzervativního uskupení Dohoda. 

před 1 hodinou

Na poštu v pražské Krči přišel muž s granátem, pracovnice mu ve strachu dala několik tisíc korun

S granátem přišel loupit na poštu v pražské Krči v pátek dopoledne neznámý muž. Když mu pracovnice na přepážce vydala několik tisíc korun, odešel. Policisté po něm nyní pátrají a prosí o pomoc s hledáním lupiče i veřejnost. Na policejním webu to v sobotu oznámil mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Pachatel přišel na poštu v ulici Na Strži v pátek před 10:00. Vzal si pořadové číslo a počkal, až na něj přijde řada. Ženě na přepážce pak předložil text s výhrůžkou a žádostí o vydání peněz. "Zároveň poštovní pracovnici ukázal granát, který držel v ruce, a naznačoval jeho odjištění. Žena mu ve strachu o život vydala několik tisíc korun a muž z místa odešel," popsal situaci Daněk.

Policisté na webu zveřejnili záznamy z kamer na poště, které lupiče zachytily. Muž měl na hlavě čepici a na obličeji roušku, ale policisté přesto doufají, že by někdo mohl lupiče identifikovat.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Salač letos zajel nejlepší kvalifikaci, v Barceloně byl sedmý

Filip Salač odstartuje do nedělní Velké ceny Katalánska silničních motocyklů ze sedmého místa, v Barceloně zajel nejlepší kvalifikační výsledek v sezoně. Rychlé závěrečné kolo vyneslo českému jezdci posun do třetí startovní řady závodu třídy Moto3, dosud bylo jeho letošním maximem desáté místo v kvalifikaci Grand Prix San Marina.

Nejrychlejším jezdcem Moto3 byl Ital Tony Arbolino, do první řady se vedle něho postaví Španěl Raúl Fernández a Gabriel Rodrigo z Argentiny. Salač, jenž je v průběžném pořadí šampionátu až dvacátý, ztratil na vítěze kvalifikace 942 tisícin sekundy.

Další zprávy