V Ralsku se koná tuningový sraz spojený s tragédiemi

ČTK ČTK
25. 8. 2011 18:10
Na dřívějších Mimoňských válkách mají opilí řidiči na svědomí těžká zranění i usmrcení
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Radek Pecák

Ralsko (Českolipsko) - Policie varuje před dopravními komplikacemi na Českolipsku, kde se od pátku do neděle uskuteční oblíbený sraz příznivců tuningových automobilů - Mimoňské války.

Na letiště Hradčany v bývalém vojenském prostoru Ralsko se tradičně sjíždějí tisíce motoristů, problémy proto mohou být hlavně na silnicích druhých tříd 268 a 270.

"Předpokládáme vysokou dopravní zatíženost ve směru od Mimoně na Mnichovo Hradiště a také od Mimoně na Doksy," řekla českolipská policejní mluvčí Ivana Baláková.

Komplikace při průjezdu Mimoní

Motoristé musejí podle ní navíc počítat s komplikacemi při průjezdu Mimoní, kde se budují dva kruhové objezdy a doprava je tam řízena kyvadlově semafory.

Policisté budou podle Balákové dohlížet na bezpečnost a plynulost silničního provozu na příjezdových a přilehlých silničních komunikacích. Zaměří se na dodržování pravidel silničního provozu a úzce budou spolupracovat i s pořadatelskou službou.

"Proti případným opilcům za volantem přímo v areálu letiště velmi razantně zasáhneme," zdůraznila policejní mluvčí. Přestože prostor letiště není pozemní komunikací a zákon se na něj nevztahuje, budou podle Balákové policisté oprávněni při podezření na řízení pod vlivem alkoholu podrobit řidiče dechové zkoušce.

"Umožňuje to zákon o přestupcích. Pokud by pak výsledek pozitivní dechové zkoušky překročil limit přestupku, bude řidič trestně stíhán za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky," upozornila Baláková.

Mimoňské války provázejí tragédie

V takovém případě řidičům hrozí pokuty od pětadvaceti tisíc do padesáti tisíc korun a zákaz činnosti až na dva roky.

Policie výrazně zostřila dohled, Mimoňské války jsou totiž spojeny s několika tragédiemi. V srpnu 2007 tam tehdy osmnáctiletý mladík, který se proháněl v noci po ranveji bez zapnutých světel, porazil a usmrtil otce tří dětí. Soud mu za to vyměřil rok vězení.

Ještě před touto nehodou se stalo na srazu jiné neštěstí. Opilý řidič najel svým vozem do spících účastníků srazu a několik jich zranil. Také v roce 2008 byli při akci dva lidé těžce zraněni, jeden účastník se dopustil trestného činu, když sedl za volant opilý a se zákazem řízení.

Organizátoři pak výrazně zpřísnili pravidla - mimo tratě se od té doby může jet nejvýše 30 kilometrů v hodině, od 22.30 do 5.30 se nejezdí vůbec.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Makedonská pohraniční stráž našla opuštěný kamion se 47 migranty

Hlídka pohraniční stráže Severní Makedonie objevila v blízkosti hranic s Bulharskem a Řeckem opuštěný kamion, v němž bylo pět desítek ilegálně cestujících migrantů.

Kamion, jehož řidič utekl, hlídka objevila v pátek pozdě večer. V nákladním prostoru tohoto vozidla se schovávalo 47 migrantů pocházejících z Afghánistánu, Pákistánu a Iráku, informovala policie.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Hokejový útočník Frk podepsal novou smlouvu s Los Angeles

Hokejový útočník Martin Frk podepsal novou dvouletou smlouvu s Los Angeles. Šestadvacetiletý hráč by si v příštích dvou letech měl v NHL vydělat celkem 1,45 milionu dolarů. Kings o tom informovali na svém oficiálním webu.

Odchovanec Karlových Varů zamířil do Los Angeles před sezonou, v předešlých letech působil v kanadsko-americké soutěži v organizaci Detroitu. Za Kings Frk zatím odehrál osm zápasů, vstřelil pět branek a přidal asistenci. Většinu sezony působil na farmě v týmu Ontario Reign v nižší AHL.

Frk působí v zámoří od roku 2010, po třech letech v juniorské soutěži QMJHL se snažil prosadit do kádru Detroitu, což se mu stabilně podařilo jen v sezoně 2017/18, kdy za Red Wings odehrál 68 utkání s bilancí jedenácti branek a čtrnácti asistencí. Většinu času strávil útočník s vyhlášenou tvrdou střelou na farmách v AHL a ECHL. Celkem zatím v NHL nastoupil k 108 utkáním (17+20).

Loni se rodák z Pelhřimova domluvil na smlouvě s Los Angeles, která mu v případě pobytu v NHL zajišťovala plat 700.000 dolarů. Podle nového kontraktu si mírně polepší, podle webu capfriendly.com má ale garantovaný stejný plat v NHL i AHL.

Další zprávy