Útočili mačetami. První z obviněných je ve vazbě

ČTK ČTK
10. 8. 2011 16:34
Druhý podezřelý, teprve patnáctiletý mladík, na rozhodnutí o uvalení vazby teprve čeká
Ilustrační záběr
Ilustrační záběr | Foto: Archiv Aktuálně.cz

Nový Bor - Soud poslal do vazby sedmatřicetiletého muže, který je jako první obviněný z nedělního útoku mačetami a obušky v novoborském baru, řekla mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.

Při incidentu byli zraněni tři lidé. Muž si už v pondělí vyslechl obvinění z těžkého ublížení na zdraví a výtržnictví ve formě spolupachatelství. Nyní mu hrozí pět až 12 let vězení.

V pondělí policisté zadrželi i dalšího podezřelého, teprve patnáctiletého mladíka, který byl o den později obviněn stejně. Vzhledem k věku by ale v případě uznání viny mohl jít do vězení nejvýše na šest let. I jej kriminalisté chtějí umístit do vazby, podle mluvčí by se o ní s největší pravděpodobností mělo rozhodnout ve čtvrtek.

Incident se odehrál kolem 13:30 na Purkyňově ulici a podle médií mu předcházela roztržka. Obsluha údajně požádala dva mladíky o předložení občanského průkazu a následoval slovní konflikt. Jeden z hostů se prý servírky zastal a mladíka udeřil. Krátce poté do baru vtrhla skupina Romů a hosty napadla.

Údaje o počtu útočníků se přesně neshodují, mohlo jich být pět nebo i sedm. Kromě dvou už dříve zadržených zatím policie podle svých informací nikoho dalšího nedopadla.

Dva muži ve věku 36 let a jeden o tři roky mladší při útoku utrpěli hlavně řezné a sečné rány. Nejmladší z nich byl zraněn těžce a skončil v péči lékařů liberecké krajské nemocnice.

 

Právě se děje

Další zprávy