reklama
 
 

Technoparty u Liberce skončila, poslední systémy už umlkly. Policie na místě zůstává

Aktualizováno 1. 5. 2018 22:12
Akce, která pět dní obtěžovala blízké i vzdálené okolí hlukem, se konala na soukromých pozemcích se souhlasem majitele.

Liberec - Technoparty Czarotek Free Party u Liberce skončila. I poslední dva z původních 25 hudebních systémů umlkly, řekla večer krajská policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Místo se podle ní vylidňuje a zbylí návštěvníci postupně odjíždějí. Policie ale ještě zůstala na místě i na příjezdových cestách a kontroluje řidiče. Akce, která pět dní obtěžovala hlukem obyvatele blízkého i vzdálené okolí, se podle odhadů policie zúčastnilo kolem 7 000 lidí.

"Kontrolujeme při odjezdu řidiče na alkohol a návykové látky, máme tam motorizované hlídky dopravních policistů, kteří korigují odjezd těch posledních účastníků," uvedla Suchánková.

Antikonfliktní tým návštěvníky party po celou dobu upozorňoval na nulovou toleranci alkoholu a drog za volantem. Stovky z nich využily podle mluvčí možnosti nechat se u policistů před odjezdem na alkohol a drogy otestovat.

Přesto jen přes noc řešili policisté bezmála dvě desítky přestupků, které se týkaly řízení pod vlivem alkoholu nebo návykových látek. "Řidičů, u kterých test prokázal v těle návykovou látku, bylo 14 a převažovali nad řidiči, kteří řídili pod vlivem alkoholu," konstatovala Suchánková.

Řidičům za to hrozí pokuta až 20 000 korun. "U cizinců využívají policisté oprávnění vybrání kauce. K tomuto kroku přistoupili v pěti případech a výše doposud vybrané kauce přesáhla 100 000 korun," dodala policejní mluvčí.

Celkově policisté už řešili více než 50 přestupků v dopravě, kontroly ale pokračovaly i dnes po celý den. Konečná čísla budou ve středu. Policisté zkontrolovali stovky řidičů a vozidel. Spolu s nimi se do kontrol odjíždějících aut zapojili i čeští a němečtí celníci.

"Kolegové z Německa přivezli speciální přístroj - spektrometr, který vyhodnocuje jakoukoliv drogu, ať už ve vozidle nebo u člověka. Dokáže v řádu několika vteřin vyhodnotit, zda není ve vozidle převážena nějaká zakázaná látka a zda je ten člověk pod vlivem drog," doplnila mluvčí.

Vážné delikty policisté řešit nemuseli. V policejní cele ale skončil devatenáctiletý cizinec, kterého zadrželi při kontrole celníci v blízkosti bývalého hraničního přechodu v Hrádku nad Nisou. Objevili u něj drogy a teď mu hrozí až pět let vězení.

V neděli skončil v policejní cele také třiatřicetiletý Němec, kterého zastavila hlídka na cestě z Mníšku do Krásné Studánky v autě bez registračních značek. Muž nadýchal přes dvě promile a byl i pod vlivem drog. "Je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky," uvedla policejní mluvčí.

autor: ČTK | 1. 5. 2018 13:20

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Liberecký kraj

  reklama
  reklama
  reklama