Lanovka na Ještěd nejezdí kvůli elektrické závadě

ČTK ČTK
28. 8. 2016 14:20
Kabinková lanovka na Ještěd v Liberci nejezdí zhruba od 13 hodin kvůli elektrické závadě. Příčina se zjišťuje, řekl přednosta lanovky Vladimír Štěpán. "Zatím nemůžeme přijít, čím to je. Máme nízké budící napětí. Všechno běží, akorát se to nerozjede, protože se motor neroztočí. Čekáme na příjezd elektrikáře," uvedl přednosta. Dvoukabinová lanovka na Ještěd je v provozu už více než 80 let. Loni na vrchol vyvezla 291 070 lidí - nejvíce za posledních osm let. Letošní sezóna se podle přednosty vyvíjí ještě lépe, i když dnes zájem o lanovku mezi turisty není nijak velký. "Asi šli raději k vodě," dodal přednosta.
Ještěd
Ještěd | Foto: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 19 minutami

Kurdové se stahují ze severu Sýrie, příměří ale neprodloužíme, oznámil Erdogan

Oddíly syrských Kurdů YPG se v severní Sýrii stále ještě stahují od turecké hranice. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan, který zároveň odmítl návrh francouzského prezidenta Emmanuela Macrona na prodloužení příměří. Turecko, které zahájilo boj proti syrským Kurdům 9. října, minulý čtvrtek přistoupilo na 120hodinové příměří. To skončí tento den ve 21:00 SELČ.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Ruský ledoborec se dostal do silné bouře a vypověděly mu motory, vyslal signál SOS

Ruský ledoborec, který se nachází s 33 lidmi na palubě u západních břehů Norska, za bouřlivého počasí vyslal tísňové volání. K plavidlu zamířily dva vlečné čluny a záchranný vrtulník. Ruský úřad pro námořní dopravu nicméně vzápětí uvedl, že signál SOS byl vyslán omylem a že loď není v problémech.

Ledoborci Tor západně od norského města Aalesund vypověděly motory, činnost dvou ze čtyř se ale později podařilo obnovit, takže bezprostřední nebezpečí teď ledoborci nehrozí, napsal norský deník Verdens Gang. Situace je ale stále vážná, protože v oblasti je velmi silná bouře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy