Bydžov se bojí Romů, radnice si najala černé šerify

Domácí Domácí
7. 1. 2011 13:25
Radnice svolává starosty, kteří mají problémy s menšinou
Vedení města bojuje s pětiprocentní menšinou od listopadu.
Vedení města bojuje s pětiprocentní menšinou od listopadu. | Foto: Web Nového Bydžova

Nový Bydžov - Strach z Romů v Novém Bydžově na Královéhradecku roste.

Poté, co radnice před pár dny zřídila zvláštní e-mailovou schránku, kam mají občané posílat informace o útocích, najalo vedení města bezpečnostní agenturu.

"Profesionální hlídači budou město střežit zatím o víkendech. Ve všední den se vedení města stále spoléhá na Policii ČR a městskou policii," píše se na webu.

Podle Daniely Luskové, která má na starosti prevenci kriminality, je bezpečnost ve městě nedostatečná.

Přijede i Řápková, láká město starosty

"Na Bydžovsku slouží noční služby dva policisté. O víkendu jsou to dva policisté na obvod Novobydžovska i Nechanicka," připomněla Lusková fakt, že policejní služebna ve městě byla zrušena.

Město proto vypsalo výběrové řízení na dva nové strážníky. "Toto opatření ovšem přinese výsledky až v druhé půli roku."

Lusková zároveň vyzvala ke spolupráci starosty 172 obcí, které se podle ní rovněž potýkají s problémy s romskou komunitou. "Jednání se zúčastní také poslankyně Řápková," zmínila někdejší primátorku Chomutova, která proslula tvrdým postojem vůči Romům.

Situace v sedmitisícovém městě eskaluje od půlky listopadu. Tehdy nejprve jeden z Romů znásilnil jednadvacetiletou dívku, o jedenáct dní později přepadl muž kvůli desetikoruně šestnáctiletého chlapce, kterého ohrožoval nožem.

 

Právě se děje

před 53 minutami

Hasiči likvidovali rozsáhlý požár lesního porostu po pálení klestí u Nezdenic

Hasiči dnes odpoledne bojovali s rozsáhlým požárem lesního porostu po pálení klestí u obce Nezdenice na Uherskohradišťsku. Oheň zasáhl plochu 400 metrů délky a 200 metrů šířky, uvedl mluvčí hasičů Roman Žemlička. Zasahovalo osm jednotek. Hasiči ve Zlínském kraji dnes také odstraňovali několik následků silného větru, nejdříve zejména na Vsetínsku, poté také na Zlínsku.

Další zprávy