Ježíšek bude letos místo na poště úřadovat v infocentru

Domácí Domácí
1. 12. 2010 12:21
Práce bude mít v Božím Daru hodně, čekají se metráky zásilek
Ježíšek odpoví na každý dopis
Ježíšek odpoví na každý dopis | Foto: jeziskovacesta.cz

Boží Dar - V Božím Daru na Karlovarsku začala už po sedmnácté úřadovat Ježíškova pošta, která razítkuje vánoční dopisy speciálním "štemplem" a posílá je zpět odesilatelům.

Letos poprvé ale nemá Ježíškovu administrativu na starost Česká pošta, nýbrž božídarské infocentrum.

Ústředním motivem letošního razítka jsou svázané větvičky jmelí a zvoneček, vysvětlil ČTK starosta Jan Horník.

V předvánočním období Ježíšek pravidelně dostává tisíce zásilek. Například loni se musel prokousat čtyřmi metráky pošty.

Na první den razítkování, už je v infocentru nachystáno kolem 41 kilogramů zásilek, ať už dopisů či pohledů.

"Budeme mít hodně práce. Ve směně mají na starost provoz informačního centra i poštovny dva zaměstnanci," řekla ČTK vedoucí centra Iva Králová.

Ježíškova vánoční pošta bude v obci úřadovat až do 23. prosince. Letošní razítko navrhl akademický malíř a grafik Pavel Sivko. K dispozici jich obvykle bývá několik, protože jedno by nápor korespondence nevydrželo.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Frankfurt si v odloženém duelu EL v Salcburku zajistil postup

Fotbalisté Frankfurtu v odvetném duelu 2. kola Evropské ligy v Salcburku, jenž byl přeložen ze čtvrtka na dnešek kvůli hlášenému orkánu, remizovali 2:2 a v součtu s domácí výhrou 4:1 postoupili do osmifinále. V něm se Eintracht 12. a 19. března utká s Basilejí.

Salcburk v odloženém zápase před 29.000 diváky dvakrát vedl, ale hosté pokaždé vyrovnali a pohlídali si postup. Branky domácích vstřelili kapitán Andreas Ulmer a Jérome Onguéné, klid Frankfurtu zajistil dvěma góly André Silva.

Frankfurt se měl původně už za dva dny představit v bundeslize na hřišti Werderu Brémy, vedení ligy ale na neděli plánovaný duel kvůli nahuštěnému programu zatím na neurčito odložilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy