Cheb se bouří, chce zpět online videa ze zastupitelstva

ČTK ČTK
6. 1. 2012 15:52
Záznamy z jednání podle úřadů porušovaly zákon, město je proto stáhlo
Chebská radnice
Chebská radnice | Foto: foto.mapy.cz

Cheb - Obyvatelé Chebu ve výzvě předané starostovi Pavlu Vanouškovi (ČSSD) požadují, aby zastupitelé zrušili své prosincové usnesení a vrátili lidem možnost zpětně na internetu sledovat jednání zastupitelstva.

Radnice zveřejňování záznamů zrušila na základě výhrad Úřadu na ochranu osobních údajů (ÚOOÚ). Podle signatářů výzvy jde ale o omezení možnosti veřejné kontroly chebské politiky.

Jednání chebského zastupitelstva lze sledovat v on-line přenosu na internetu. Záznam ale podle ÚOOÚ porušoval zákon. Proto jej město přestalo zveřejňovat.

"Samotný ÚOOÚ v průběhu podzimu zmírnil své stanovisko a výslovně zveřejňování videozáznamů na internetu opět povolil. Je proto s podivem, že 15. prosince chebští představitelé navzdory této situaci zcela neočekávaně, s půl roku starými argumenty, zveřejňování videozáznamů zakázali," uvádí se ve výzvě, kterou podepsali významní podnikatelé i další osobnosti města.

Starosta řekl, že se výzvou bude vedení města určitě zabývat. "Budeme hledat možnosti, jak záznamy zveřejňovat. Pokud by to ale znamenalo, že bychom museli získávat souhlas každého, jehož údaje se v záznamu objeví, neumím si představit, jak bychom to technicky zařídili," uvedl Vanoušek.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy