Cheb se bouří, chce zpět online videa ze zastupitelstva

ČTK ČTK
6. 1. 2012 15:52
Záznamy z jednání podle úřadů porušovaly zákon, město je proto stáhlo
Chebská radnice
Chebská radnice | Foto: foto.mapy.cz

Cheb - Obyvatelé Chebu ve výzvě předané starostovi Pavlu Vanouškovi (ČSSD) požadují, aby zastupitelé zrušili své prosincové usnesení a vrátili lidem možnost zpětně na internetu sledovat jednání zastupitelstva.

Radnice zveřejňování záznamů zrušila na základě výhrad Úřadu na ochranu osobních údajů (ÚOOÚ). Podle signatářů výzvy jde ale o omezení možnosti veřejné kontroly chebské politiky.

Jednání chebského zastupitelstva lze sledovat v on-line přenosu na internetu. Záznam ale podle ÚOOÚ porušoval zákon. Proto jej město přestalo zveřejňovat.

"Samotný ÚOOÚ v průběhu podzimu zmírnil své stanovisko a výslovně zveřejňování videozáznamů na internetu opět povolil. Je proto s podivem, že 15. prosince chebští představitelé navzdory této situaci zcela neočekávaně, s půl roku starými argumenty, zveřejňování videozáznamů zakázali," uvádí se ve výzvě, kterou podepsali významní podnikatelé i další osobnosti města.

Starosta řekl, že se výzvou bude vedení města určitě zabývat. "Budeme hledat možnosti, jak záznamy zveřejňovat. Pokud by to ale znamenalo, že bychom museli získávat souhlas každého, jehož údaje se v záznamu objeví, neumím si představit, jak bychom to technicky zařídili," uvedl Vanoušek.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Při nehodě dodávky na Vyškovsku se zranilo deset lidí

Deset lidí se dnes nad ránem zranilo při havárii mikrobusu u Nesovic na Vyškovsku, uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Silnice I/50, která je hlavním tahem ze Slovenska na Brno, byla přes hodinu neprůjezdná, problémy v dopravě ale nebyly. Před pátou ranní už se dalo místem projet.

Nehoda se stala okolo půl čtvrté, vozidlo mělo ukrajinskou značku. "Auto vyjelo ze silnice a převrátilo se přes střechu. Potom zůstalo stát na kolech mimo silnici v poli," uvedl Mikoška. Podle něj cestovalo v autě dvanáct lidí. "Všichni byli při našem příjezdu mimo vozidlo, nemuseli jsme nikoho vyprošťovat. Deset lidí se zranilo. Z toho bylo sedm mužů a tři ženy," řekl Mikoška.

Zdroj: ČTK
Další zprávy