reklama
 
 

Soud nechal extajemníka znojemské radnice ve vazbě

25. 10. 2010 13:44
Krajský soud zamítl stížnost na formální nedostatky

Znojmo - Bývalý tajemník městského úřadu ve Znojmě Vladimír Krejčíř, který čelí obvinění z braní úplatků, zůstane ve vazbě.

Brněnský krajský soud podle České televize zamítl stížnost Krejčířova obhájce na údajné formální nedostatky rozhodnutí o uvalení vazby.

Podle soudu rozhodnutí o vazbě žádné formální nedostatky neobsahuje, navíc trvají oba důvody, pro něž byla uvalena. I nadále prý hrozí, že by mohl obviněný ovlivnit svědky nebo utéct.

Vyšetřování případu mezitím pokračuje "Výslechy děláme v Brně, kde je expozitura policejního útvaru pro odhalování korupce. Odhaduji, že výslechy budou trvat tři týdny," řekl televizi státní zástupce Tomáš Foldyna.

Obžaloba viní Vladimíra Krejčíře z toho, že firmám za úplatu pomáhal vyhrávat výběrová řízení, za což si vzal úplatky ve výši minimálně sto tisíc korun.

Aféra začala 23. září, kdy policie provedla razii na znojemské radnici.

Spolu s tajemníkem úřadu, který už rezignoval, byli obviněni také ředitel stavební firmy VHS plus Znojmo Stanislav Hahn, ředitel Pozemních staveb Znojmo Miroslav Šimečka, místostarosta obce Slatina Kamil Ludvík a majitel truhlářství z Prosiměřic Zdeněk Novotný.

autor: Petr Jemelka | 25. 10. 2010 13:44

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Jihomoravský kraj

  reklama
  reklama
  reklama