Soud nechal extajemníka znojemské radnice ve vazbě

Petr Jemelka Petr Jemelka
25. 10. 2010 13:44
Krajský soud zamítl stížnost na formální nedostatky
Znojemská radnice (ilustrační foto).
Znojemská radnice (ilustrační foto). | Foto: Město Znojmo

Znojmo - Bývalý tajemník městského úřadu ve Znojmě Vladimír Krejčíř, který čelí obvinění z braní úplatků, zůstane ve vazbě.

Brněnský krajský soud podle České televize zamítl stížnost Krejčířova obhájce na údajné formální nedostatky rozhodnutí o uvalení vazby.

Podle soudu rozhodnutí o vazbě žádné formální nedostatky neobsahuje, navíc trvají oba důvody, pro něž byla uvalena. I nadále prý hrozí, že by mohl obviněný ovlivnit svědky nebo utéct.

Vyšetřování případu mezitím pokračuje "Výslechy děláme v Brně, kde je expozitura policejního útvaru pro odhalování korupce. Odhaduji, že výslechy budou trvat tři týdny," řekl televizi státní zástupce Tomáš Foldyna.

Obžaloba viní Vladimíra Krejčíře z toho, že firmám za úplatu pomáhal vyhrávat výběrová řízení, za což si vzal úplatky ve výši minimálně sto tisíc korun.

Aféra začala 23. září, kdy policie provedla razii na znojemské radnici.

Spolu s tajemníkem úřadu, který už rezignoval, byli obviněni také ředitel stavební firmy VHS plus Znojmo Stanislav Hahn, ředitel Pozemních staveb Znojmo Miroslav Šimečka, místostarosta obce Slatina Kamil Ludvík a majitel truhlářství z Prosiměřic Zdeněk Novotný.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Trump psal Erdoganovi, ať není ohledně Sýrie "hlupák" a "tvrďák"

Americký prezident Donald Trump v dopisu 9. října adresovaném svému tureckému protějšku Recepu Tayyipu Erdoganovi napsal, že chce dospět k "dobré dohodě o Sýrii" a vzkázal mu, ať není "tvrďák". Pravost dopisu, který končí větami "Nebuďte hlupák. Zavolám vám později" a který se nejprve objevil na twitteru novinářky Fox News Trish Reganové, následně podle agentury Reuters potvrdil Bílý dům.

Dopis byl zveřejněn ve chvíli, kdy se Trump snaží zmírnit politické škody po svém rozhodnutí stáhnout americké vojáky ze severní Sýrie, čímž vyklidil pole k tureckému vpádu proti milicím syrských Kurdů, poznamenal Reuters. Turecko 9. října zahájilo ofenzivu s oficiálním cílem vybudovat na syrském území podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků.

"Vypracujme dobrou dohodu! Nechcete být zodpovědný za masakr tisíců lidí a já nechci být zodpovědný za zničení turecké ekonomiky - a to udělám," napsal Trump.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Satoranský začne sezonu NBA jako první rozehrávač Chicaga

Český basketbalista Tomáš Satoranský začne novou sezonu NBA v roli prvního rozehrávače Chicaga. Před posledním přípravným zápasem Bulls proti Atlantě to uvedl trenér Jim Boylen.

"Zítra a v našem úvodním utkání 23. října bude začínat Satoranský, (Kris) Dunn bude střídat," řekl dnes Boylen novinářům.

Satoranský přišel do Chicaga v létě po třech letech ve Washingtonu a podepsal tříletou smlouvu na 30 milionů dolarů. Bulls začali přípravu třemi porážkami, ale v neděli proti mistrovskému Torontu se dočkali vítězství (105:91), k němuž jediný český hráč v NBA pomohl 12 body a čtyřmi asistencemi.

Do nového ročníku zámořské ligy Chicago vstoupí ve středu 23. října utkáním v Charlotte.

Zdroj: ČTK
Další zprávy