reklama
 
 

Primátor Onderka získal titul za podivnou práci

29. 3. 2011 5:11
Zcela nevyhovující prací absolvovala i jeho náměstkyně Bohuňkovská

Brno - Brněnský primátor Roman Onderka (ČSSD) a jeho náměstkyně Jana Bohuňovská (ODS) získali své vysokoškolské tituly na základě nevyhovujících závěrečných prací, uvedla v pondělí Česká televize.

Tvrdí to audit, který získala ČT, když mapovala úroveň vysokoškolské vzdělání brněnských politiků a političek. Bakalářská práce Onderky a diplomová práce Bohuňovské podle auditu nesplňují základní parametry běžné na vysokých školách.

Onderka absolvoval Vysokou školu Karla Engliše v Brně v roce 2009. Jeho bakalářská práce na téma Informační systém veřejné správy nesplňuje několik základních podmínek, tou nejhlavnější je nedodržený rozsah. Uvedené zdroje jsou naprosto v rozporu s normami a často je nelze ani dohledat.

"Takováto práce by neměla být nikdy obhájena, ani puštěna k obhajobě," řekla ČT šéfka Akreditační komise Vladimíra Dvořáková. Onderka přesto dostal za práci nejvyšší ohodnocení za A.

Náměstkyně Bohuňovská okopírovala 33 stran

Bohuňovská psala loni diplomovou práci na téma Efektivita veřejných výdajů státu. Titul inženýrky získala na Rašínově vysoké škole v Brně, které právě u tohoto oboru hrozí odejmutí akreditace.

Bohuňovská do písmene okopírovala 33 stran textu a v celé diplomové práci uvedla pouze deset zdrojů. Oponentka diplomové práce Bohuňovské Alena Kopfová ČT řekla, že u ní práce neprošla. Podle Dvořáková byla práce nepřijatelná. Přes zjevné nedostatky ale Bohuňovská práci obhájila.

Onderka ani Bohuňovská se k uvedeným zjištěním televizi nevyjádřili. Pro Právo Onderka řekl, že práci odevzdal v souladu s požadavky školy a řádně ji obhájil.

autor: ČTK | 29. 3. 2011 5:11

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Jihomoravský kraj

  reklama
  reklama
  reklama