Prezident Klaus obdrží v Brně čestnou hodnost

Domácí Domácí
6. 4. 2011 8:39
Po slavnostním ceremoniálu a Klausově přednášce bude následovat autogramiáda jeho knih
Po slavnostním ceremoniálu bude následovat Klausova autogramiáda
Po slavnostním ceremoniálu bude následovat Klausova autogramiáda | Foto: Ludvík Hradilek

Brno - Vědecká rada Vysokého učení technického (VUT) v Brně udělí v úterý 12. dubna čestnou hodnost  Doctor honoris causa  prezidentu Václavu Klausovi, coby "významnému ekonomovi a pedagogovi", jak se uvádí v tiskové zprávě.

V úvodu slavnostního ceremoniálu, jenž začíná v 11 hodin, přednese rektor VUT v Brně profesor Karel Rais laudatio, neboli pochvalný projev, v němž vysvětlí, proč se Vědecká rada VUT v Brně rozhodla udělit profesorovi Klausovi tuto čestnou hodnost.

Po předání ocenění bude následovat přednáška prezidenta. V závěru celé akce se uskuteční autogramiáda knih Václava Klause.

Vysoké učení technické v Brně se na svých stránkách pyšní tím, že se jedná o první českou vysokou školu na Moravě.  Dekret o jejím založení podepsal císař František Josef I. již v roce 1899. Univerzitu navštěvuje 24 tisíc studentů.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Mongolsko se kvůli viru izoluje: zavírá hraniční přechody, školy i univerzity

Mongolsko od dnešního dne až do 2. března uzavře všechny školky, školy, univerzity a další vzdělávací zařízení. Tamní úřady se tak snaží zabránit šíření smrtícího koronaviru, který v uplynulých dnech zasáhl sousední Čínu. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na mongolská média. Úřady rovněž uzavřely pro chodce a automobilovou dopravu všechny hraniční přechody a zakázaly veškerá veřejná shromáždění.

Zdroj: ČTK
před 18 minutami

Při útoku na ambasádu USA v Iráku byl zraněn jeden člověk

Při nedělním raketovém útoku, který zasáhl velvyslanectví Spojených států v Bagdádu, utrpěl zranění nejméně jeden zaměstnanec ambasády. Agentuře AFP to řekl nejmenovaný irácký zdroj.

Reportér televizní stanice Al-Arabíja popsal, že viděl uvnitř areálu přistávat americký letoun. Zraněných je podle něj více, Washington ale tyto informace zatím nekomentoval. Celkem bylo vypáleno pět raket, areál ambasády zasáhly tři, jedna z nich pak jídelnu v době večeře.

Podle agentury AFP je to poprvé, co rakety dopadly přímo na americkou ambasádu, nacházející se v opevněné a přísně střežené zelené zóně, kde sídlí vláda a mnoho dalších zahraničních zastoupení. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy