Omylem spuštěný kombajn těžce zranil zemědělce

ČTK ČTK
16. 8. 2011 15:30
Při čištění okénka muže stroj vtáhl do žací listy, utrpěl těžká zranění nohou

Blažovice (Brněnsko) - Těžká zranění nohou utrpěl v neděli u Blažovic na Brněnsku při žacích pracích na poli devětatřicetiletý zemědělec. Při čištění okénka na kombajnu jej stroj vtáhl do žací lišty.

Neštěstí zavinil kolega zraněného, jenž nedopatřením zmáčkl špatné tlačítko v kabině stroje, řekla v úterý mluvčí policie Petra Vedrová.

Aby zemědělec mohl očistit přední okno, musel si stoupnout na takzvaný šnek žací lišty. Jeho kolega - čtyřiapadesátiletý řidič, který byl v kabině, ale svého mladšího kolegu v důsledku nepozornosti přehlédl a namísto tlačítka s funkcí vysypávání stisknul tlačítko, jenž uvedlo do chodu šneka na žací liště.

Šnek stáhl stojícího muže z části pod sebe a způsobil mu středně těžká zranění, se kterými musel být převezen do nemocnice. Případem neštěstí se zabývá policie.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 42 minutami

TOP 09 podala podnět vrchnímu státnímu zastupitelství. Chce, aby prošetřilo dotace pro Agrofert

TOP 09 v úterý podala podnět Vrchnímu státnímu zastupitelství v Praze, aby prošetřilo, zda při poskytování dotací firmě Agrofert není páchán trestný čin. Opoziční strana to uvedla v tiskové zprávě. Ve svém podání kritizuje oznámení Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF), že začne proplácet dotace schválené Agrofertu za období mezi únorem 2017, kdy premiér Andrej Babiš (ANO) vložil koncern do svěřenských fondů, a loňským srpnem. Trestní oznámení kvůli vyplácení dotací podali už před týdnem opoziční Piráti.

TOP 09 kritizuje také dopis tajemníka ministerstva zemědělství Jana Sixty, o kterém informovala média. Tajemník v něm úřadům a firmám spadajícím pod ministerstvo píše, že Agrofert se může účastnit soutěží o veřejné peníze. "Státní úředníci a orgány musí vždy hájit primárně zájmy státu a jeho občanů, a ne zájmy jednoho soukromého holdingu," uvedla předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy