reklama
 
 

Muž spoutal na poště 7 žen, klíč od trezoru nezískal

26. 4. 2011 13:24
Jedna z pokladních stačila vedoucímu zaslal SMS o přepadení, policie lupiče dopadla

Brno - Dvacetiletý muž ráno přepadl s maketou pistole a kuchyňským nožem poštu v Hlavní ulici v Brně-Komíně.

Spoutal sedm pokladních, od nichž chtěl klíč od hlavního trezoru. Žádná jej ale neměla.

"Když zjistil, že před poštou jsou policisté, pokusil se o útěk. Byl ale zadržen. Hrozí mu až deset let vězení," uvedl kriminalista Pavel Kříž.

Pachatel, který si přivydělává jako občasný manekýn, si při hraní rulety udělal dluhy 200 tisíc korun. Rozhodl se, že je získá loupeží. Na přepadení pošty se připravoval dva měsíce.

Policii zavolal vedoucí pobočky

Do pobočky vtrhl krátce po půl šesté, když na poštu přišly před otevřením dvě pracovnice. Spoutal je a zamkl v šatně. Postupně k nim přidával jejich další kolegyně, tak jak přicházely do zaměstnání. Šatna se brzy zaplnila spoutanými ženami. Lupič proto řešil nemalé potíže s nedostatkem prostoru.

Po pokladních chtěl klíče od trezoru. Ty ale má vedoucí pobočky. Jedna z posledních příchozích pokladních mu předtím, než byla spoutána, zaslala SMS s informací o přepadení. Vedoucí vše oznámil policii.

Na místo záhy dorazily dvě policejní hlídky. Když je lupič spatřil, uprchl z pošty oknem. Po několika metrech byl ale zadržen a vzdal se. Kolik peněz bylo v poštovním trezoru, zatím policie neví.

Pachatel měl na sobě černé montérky, které chtěl na útěku svléknout a vyhodit. "Pod nimi měl slušivý oblek s kravatou. Patrně počítal s tím, že bychom při pátrání po oznámení loupeže nekontrolovali na ulicích elegantně oblečené kolemjdoucí," dodal Kříž.

Muž je v policejní cele. V nejbližších hodinách se podá návrh na jeho vzetí do vazby.

autor: ČTK | 26. 4. 2011 13:24

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Jihomoravský kraj

  reklama
  reklama
  reklama