Muž spoutal na poště 7 žen, klíč od trezoru nezískal

ČTK ČTK
26. 4. 2011 13:24
Jedna z pokladních stačila vedoucímu zaslal SMS o přepadení, policie lupiče dopadla
Pachatel si na dluh v ruletě chtěl vydělat loupeží na poště. Ilustrační foto.
Pachatel si na dluh v ruletě chtěl vydělat loupeží na poště. Ilustrační foto. | Foto: Ondřej Besperát

Brno - Dvacetiletý muž ráno přepadl s maketou pistole a kuchyňským nožem poštu v Hlavní ulici v Brně-Komíně.

Spoutal sedm pokladních, od nichž chtěl klíč od hlavního trezoru. Žádná jej ale neměla.

"Když zjistil, že před poštou jsou policisté, pokusil se o útěk. Byl ale zadržen. Hrozí mu až deset let vězení," uvedl kriminalista Pavel Kříž.

Pachatel, který si přivydělává jako občasný manekýn, si při hraní rulety udělal dluhy 200 tisíc korun. Rozhodl se, že je získá loupeží. Na přepadení pošty se připravoval dva měsíce.

Policii zavolal vedoucí pobočky

Do pobočky vtrhl krátce po půl šesté, když na poštu přišly před otevřením dvě pracovnice. Spoutal je a zamkl v šatně. Postupně k nim přidával jejich další kolegyně, tak jak přicházely do zaměstnání. Šatna se brzy zaplnila spoutanými ženami. Lupič proto řešil nemalé potíže s nedostatkem prostoru.

Po pokladních chtěl klíče od trezoru. Ty ale má vedoucí pobočky. Jedna z posledních příchozích pokladních mu předtím, než byla spoutána, zaslala SMS s informací o přepadení. Vedoucí vše oznámil policii.

Na místo záhy dorazily dvě policejní hlídky. Když je lupič spatřil, uprchl z pošty oknem. Po několika metrech byl ale zadržen a vzdal se. Kolik peněz bylo v poštovním trezoru, zatím policie neví.

Pachatel měl na sobě černé montérky, které chtěl na útěku svléknout a vyhodit. "Pod nimi měl slušivý oblek s kravatou. Patrně počítal s tím, že bychom při pátrání po oznámení loupeže nekontrolovali na ulicích elegantně oblečené kolemjdoucí," dodal Kříž.

Muž je v policejní cele. V nejbližších hodinách se podá návrh na jeho vzetí do vazby.

 

Právě se děje

před 38 minutami

Americký diplomat Sondland připustil, že na Trumpův pokyn tlačil na Ukrajinu

Americký diplomat Gordon Sondland při středečním veřejném slyšení v Kongresu připustil, že na pokyn prezidenta USA naléhal na Kyjev, aby dodal informace zvýhodňující Donalda Trumpa ve volbách. Sondland, Trumpův stoupenec a sponzor jeho volební kampaně, promluvil ve výboru Sněmovny reprezentantů pro kontrolu zpravodajských služeb, který chce usvědčit Trumpa, že se na Kyjevu domáhal informací poškozujících jeho možného volebního soka Joea Bidena.

Sondland působí jako velvyslanec USA při Evropské unii a demokraté toužící vystavit Trumpa hrozbě ústavní žaloby ho považují za klíčového svědka. Hotelový magnát je podle médií členem skupiny nazývané "amigos" (přátelé), do níž patří ministr energetiky Rick Perry a zmocněnec USA pro Ukrajinu Kurt Volker. Jejich úkolem bylo prostřednictvím zákulisních tahů přimět Kyjev k dodání "špíny" na Bidena.

Zdroj: ČTK
Další zprávy