Celníci v Brně odhalili padělky za 11 milionů

ČTK ČTK
8. 7. 2011 10:01
Při kontrolách na tržnici v Olomoucké ulici zajistili přes 4000 kusů textilu a obuvi

Brno - Padělky za 11 milionů korun zabavili brněnští celníci při třech kontrolách na tržnici v Olomoucké ulici.

V uplynulých dnech zajistili přes 3000 kusů textilu a tisíc kusů obuvi, informovala Lucie Havlíčková z brněnského celního ředitelství.

Vietnamští trhovci vystavené padělky zboží maskovali tak, aby nevypadaly jako levné kopie. Loga a nápisy na zboží byla v mnoha případech překryta různými přelepkami. Na první pohled tedy vznikal dojem, že stánky nabízejí sice levné zboží, ale nikoli padělky.

O osudu zboží a postihu prodejců bude rozhodnuto ve správní řízení, dodala Havlíčková.

V brněnské Olomoucké ulici stály celkem dvě tržnice. Šlo o největší zařízení svého druhu na Moravě, kam mířili za levnými nákupy i vietnamští trhovci, kteří v nich nakupovali zboží pro své stánky a obchody. Část areálu před časem vyhořela. Ukázalo se, že to způsobil jeden z cizinců neopatrným svařováním. Patrně z republiky uprchl.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Czech Point bude od 25. října mimo provoz, odstávka potrvá tři dny

Informační systém Czech Point, ze kterého lze získat například výpis z katastru nemovitostí či rejstříku trestů, bude kvůli přechodu na nové technické vybavení od příštího pátku tři dny mimo provoz. Na jeho kontaktních místech si lidé nebudou moci pořídit žádný výpis ani využít žádnou jinou službu od 25. října 20:00 do 29. října 06:00. Na webu systému to uvedlo ministerstvo vnitra, které projekt řídí. Lidem doporučuje, aby si potřebné výpisy obstarali mimo uvedenou dobu.

Podle vnitra v době odstávky Czech Point nebude v provozu ani úřednický [email protected] a nebude možné se prostřednictvím služby JIP/KAAS přihlásit do řady agendových informačních systémů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy