Slavnost pro brankáře Turka vylepšila výhra nad Plzní

Domácí ČTK Domácí, ČTK
20. 9. 2010 1:15
HC Mountfield České Budějovice - HC Plzeň 1929 5:4

České Budějovice - Hokejisté Českých Budějovic se radovali z prvního bodového zisku v sezoně, když ve 2. kole extraligy při své domácí premiéře zdolali Plzeň 5:4.

Utkání mělo slavnostní úvod, protože mu předcházela laserová show a slavnostní rozloučení s brankářem Romanem Turkem, který v létě ukončil kariéru.

Mistr světa z roku 1996 vhodil čestné buly a jeho dres s číslem jedna byl vyvěšen pod strop Budvar Arény.

S budějovickými nadějemi to přitom nevypadalo vůbec dobře, v 5. minutě už domácí prohrávali 0:2. Vývoj zápasu ale dokázali otočit a v 52. minutě rozhodl Jiří Šimánek.

"Plzeň má silný tým a oprávněně si dělá velké ambice, proto je vítězství pro nás cennější. Výsledek se rodil těžce a jsme rádi, že jsme dokázali otočit skóre a zápas nakonec zvládnout," pochvaloval si trenér domácích František Výborný.

Jeho plzeňský protějšek, Marian Jelínek pochopitelně hovořil podstatně pochmurnějším tónem: "Říkám upřímně, že jsme v Budějovicích nechali nějaký ten bod. Dobré mužstvo se čtyřmi góly vstřelenými venku zpravidla nějaký bod přiveze. Dvakrát vést o dva góly a nakonec prohrát, to člověka mrzí."

HC Mountfield České Budějovice - HC Plzeň 1929 5:4 (2:3, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 12. R. Pšurný (Vydarený), 19. L. Květoň (Langhammer, Gulaš), 27. Martynek (Kašpařík, Pletka), 31. Pletka (Šulc, Novák), 52. Šimámek (Kuchejda, Mikeska) - 3. Lammers (Straka, Vlasák), 5. Lammers (Straka, Jiří Hanzlík), 15. Jan Kovář (Vlasák, Modrý), 40. Vlasák (Straka, Modrý). Rozhodčí: Hribik, Souček - Lhotský, Rozlílek. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:2. Diváci: 5082.