Podnikatel v řeznictví dluží věřitelům 25 milionů

ČTK ČTK
12. 4. 2013 14:17
Zpracovatel masa pokračoval v podnikání, přestože měl už v roce 2010 vyhlásit úpadek
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek

České Budějovice - Devětapadesátiletý muž z Českobudějovicka podle policie dluží minimálně 75 věřitelům 25 milionů korun.

Zpracovatel masa pokračoval v podnikání, přestože měl už v roce 2010 vyhlásit úpadek, jelikož v tu dobu jeho závazky vůči dodavatelům činily 50 milionů korun, řekl jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Muž přesto následně odebral zboží za 72 milionů korun. "Vybíral si mezi svými věřiteli a částečně nebo úplně uhradil dluhy jen těm vybraným, které potřeboval kvůli dodání dalšího zboží," řekl Matzner.

Částka 25 milionů korun, kterou podnikatel stále dluží, nemusí být definitivní. Může ještě narůst, pokud se objeví noví věřitelé.

Policie podnikatele, jenž provozuje řeznictví na území celého Jihočeského kraje, obvinila z trestného činu zvýhodnění věřitele. Za to mu hrozí až osmiletý trest.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Zápasnice Hanzlíčková získala bronz na ME

Zápasnice Adéla Hanzlíčková získala bronzovou medaili na mistrovství Evropy ve Varšavě. V duelu o třetí místo v kategorii do 68 kg porazila šestadvacetiletá česká reprezentantka za 45 sekund na technickou převahu Ilanu Kratyšovou z Izraele.

Hanzlíčková díky druhé výhře na turnaji vybojovala druhou seniorskou medaili z kontinentálního šampionátu. Vicemistryně Evropy z roku 2019 ve středu ve čtvrtfinále porazila Litevku Danute Domikaityteovou a v boji o postup do finále pak nestačila na Francouzku Koumbu Larroqueovou.

V duelu o bronz Hanzlíčková na Izraelku, jež má na kontě tři evropská stříbra, nastoupila aktivně. Po půlminutě zaútočila o čtyři roky starší soupeřce na nohy, nejprve se ujala vedení 2:0 a krátce poté soupeřku několikrát otočila a rozhodčí zápas ukončil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy