Podnikatel v řeznictví dluží věřitelům 25 milionů

ČTK ČTK
12. 4. 2013 14:17
Zpracovatel masa pokračoval v podnikání, přestože měl už v roce 2010 vyhlásit úpadek
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek

České Budějovice - Devětapadesátiletý muž z Českobudějovicka podle policie dluží minimálně 75 věřitelům 25 milionů korun.

Zpracovatel masa pokračoval v podnikání, přestože měl už v roce 2010 vyhlásit úpadek, jelikož v tu dobu jeho závazky vůči dodavatelům činily 50 milionů korun, řekl jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Muž přesto následně odebral zboží za 72 milionů korun. "Vybíral si mezi svými věřiteli a částečně nebo úplně uhradil dluhy jen těm vybraným, které potřeboval kvůli dodání dalšího zboží," řekl Matzner.

Částka 25 milionů korun, kterou podnikatel stále dluží, nemusí být definitivní. Může ještě narůst, pokud se objeví noví věřitelé.

Policie podnikatele, jenž provozuje řeznictví na území celého Jihočeského kraje, obvinila z trestného činu zvýhodnění věřitele. Za to mu hrozí až osmiletý trest.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Trump psal Erdoganovi, ať není ohledně Sýrie "hlupák" a "tvrďák"

Americký prezident Donald Trump v dopisu 9. října adresovaném svému tureckému protějšku Recepu Tayyipu Erdoganovi napsal, že chce dospět k "dobré dohodě o Sýrii" a vzkázal mu, ať není "tvrďák". Pravost dopisu, který končí větami "Nebuďte hlupák. Zavolám vám později" a který se nejprve objevil na twitteru novinářky Fox News Trish Reganové, následně podle agentury Reuters potvrdil Bílý dům.

Dopis byl zveřejněn ve chvíli, kdy se Trump snaží zmírnit politické škody po svém rozhodnutí stáhnout americké vojáky ze severní Sýrie, čímž vyklidil pole k tureckému vpádu proti milicím syrských Kurdů, poznamenal Reuters. Turecko 9. října zahájilo ofenzivu s oficiálním cílem vybudovat na syrském území podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků.

"Vypracujme dobrou dohodu! Nechcete být zodpovědný za masakr tisíců lidí a já nechci být zodpovědný za zničení turecké ekonomiky - a to udělám," napsal Trump.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Satoranský začne sezonu NBA jako první rozehrávač Chicaga

Český basketbalista Tomáš Satoranský začne novou sezonu NBA v roli prvního rozehrávače Chicaga. Před posledním přípravným zápasem Bulls proti Atlantě to uvedl trenér Jim Boylen.

"Zítra a v našem úvodním utkání 23. října bude začínat Satoranský, (Kris) Dunn bude střídat," řekl dnes Boylen novinářům.

Satoranský přišel do Chicaga v létě po třech letech ve Washingtonu a podepsal tříletou smlouvu na 30 milionů dolarů. Bulls začali přípravu třemi porážkami, ale v neděli proti mistrovskému Torontu se dočkali vítězství (105:91), k němuž jediný český hráč v NBA pomohl 12 body a čtyřmi asistencemi.

Do nového ročníku zámořské ligy Chicago vstoupí ve středu 23. října utkáním v Charlotte.

Zdroj: ČTK
Další zprávy