Napadlo osm centimetrů sněhu, přibývá nehod

ČTK ČTK
24. 1. 2011 9:14
Silničáři mají v terénu veškerou techniku
Zasněžená vozovka, smyk, náraz do stromu a zpět na silnici, tak takto skončila včerejší havárie osobního motorového vozidla na silnici II. třídy 358 u obce Nová Sídla na Svitavsku.
Zasněžená vozovka, smyk, náraz do stromu a zpět na silnici, tak takto skončila včerejší havárie osobního motorového vozidla na silnici II. třídy 358 u obce Nová Sídla na Svitavsku. | Foto: PČR

České Budějovice - Silničáři na jihu Čech bojují od noci s novou sněhovou nadílkou. Napadlo až osm centimetrů sněhu, a tak do terénu vyjeli s veškerou technikou.

Řidiči i tak musí počítat na vozovkách se zbytky rozbředlého a někde ujetého sněhu. Dohlednost je snížena vlivem srážek. Stalo se již několik nehod. "Někde mají potíže řidiči kamionů," řekl dispečer zimní služby Jan Zmek.

U Mirotic na Písecku se osobní auto srazilo s kamionem. Tvoří se tam kolona vozidel, policie řídí provoz kyvadlově.

Čeká se další sníh

Další nehoda se stala na Strakonicku. U obce Sedlice za železničním přejezdem havarovala dvě nákladní auta. Místo je s opatrností průjezdné.

Silnice třetí třídy je neprůjezdná v Litoradlicích na Českobudějovicku. Autobus tam dostal smyk a spadl do příkopu. Nehody se podle dostupných informací obešly bez zranění.

Teplota vzduchu se pohybuje od nuly po minus šest stupňů. Přes den bude podle meteorologů převážně zataženo se sněžením, na jihozápadě kraje bude sněžení trvalé a vydatné. Tam může napadnout až deset centimetrů sněhu.

Nejvyšší denní teploty minus čtyři až minus jeden stupeň Celsia, na Šumavě minus pět.

 

Právě se děje

Další zprávy