Policie ukončila technoparty v rezervaci

ČTK ČTK
31. 7. 2009 7:58
Moravská Nová Ves - Chystaná technoparty Moraviatek 2009, kterou chtěli technaři uspořádat od čtvrtka na jihu Moravy, zatím nezačala. Policie uzavřela příjezdovou cestu.

Na soukromý pozemek mezi Moravskou Novou Vsí na Břeclavsku a Mikulčicemi na Hodonínsku se v noci sjelo kolem 200 účastníků.

Policie se však domluvila s těmi, kdo na místo dorazili, aby ještě v noci odjeli.

Důvodem bylo to, že lokalita je přírodní rezervací, řekla dnes jihomoravská policejní mluvčí Soňa Svobodová.

Podle Svobodové zůstávalo dnes ráno na místě asi 20 technařů. Neodjeli, protože jejich řidiči pili alkohol a nemohli řídit.

Dalších několik aut se zvukovou aparaturou parkovalo u kempu Merkur v Pasohlávkách na Brněnsku.

Policisté zůstanou v pohotovosti

Pravděpodobně čekají na pokyny kolegů, kam se mají přesunout, uvedla Svobodová.

"Dnes opatření po celý den trvá. Celá situace bude pod dohledem vrtulníku, velitel bude přímo tam," uvedla mluvčí.

Police podle ní hlídá celý kraj, do akce nasadila 45 policistů. V pohotovosti je především hodonínský a břeclavský okres, součástí týmů je i speciální pořádková jednotka krajského policejního ředitelství a cizinecká policie.

Na místech se budou objevovat i kriminalisté v civilu.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Obránce Zámorský prodloužil o rok smlouvu s Hradcem Králové

Hokejový obránce Petr Zámorský bude v extralize i nadále hájit barvy Hradce Králové. Mountfield podepsal se sedmadvacetiletým odchovancem Zlína novou roční smlouvu a pojistil si jeho služby do konce nadcházející sezony. Zámorský působí v Hradci Králové od poloviny listopadu 2017, kdy přišel z pražské Sparty.

"Jednání s Petrem a jeho agentem byla velice korektní a jsem moc rád, že jsme se dohodli i přesto, že měl nabídky z jiných klubů v Česku i v zahraničí," řekl klubovému webu generální manažer Mountfieldu HK Aleš Kmoníček.

V uplynulé sezoně, kterou předčasně ukončila pandemie koronaviru, stihl Zámorský vinou zranění odehrát jen 33 z 52 utkání a připsal si devět bodů za jednu branku a osm asistencí. V předešlém ročníku byl s 38 body za deset gólů a 28 přihrávek z 50 utkání nejproduktivnějším obráncem základní části extraligy.

"Slibujeme si od něho produktivitu a pevně věřím, že po doléčení svých zdravotních problémů, které ho limitovaly na konci této sezóny, naváže na úspěšný minulý ročník a bude opět jedním z pilířů naší obrany," doplnil Kmoníček.

V extralize má Zámorský na kontě celkem 301 zápasů a 111 bodů za 34 branek a 77 asistencí. V roce 2014 získal se Zlínem mistrovský titul a vyhlášen nejlepším obráncem extraligy.

Následně podepsal dvouletý kontrakt s New York Rangers, ale v kempu Jezdců se neprosadil do základního kádru pro NHL a vrátil se do Evropy. Působil ve finském týmu Blues Espoo, ještě během sezony se pak přesunul do švédského Örebra.

V ročníku 2015/16 si připsal deset startů na farmě v Hartfordu, ale šance v NHL nepřišla a Zámorský se vrátil do Örebra. Odtud před sezonou 2017/18 zamířil do Sparty. Účastník světových šampionátů v letech 2014 v Minsku, 2016 v Moskvě i loni v Bratislavě sehrál v české reprezentaci 64 zápasů a vstřelil dvě branky.

Další zprávy