Víkend přinese 15 °C a déšť, v neděli přijde ochlazení

Domácí Domácí
7. 11. 2013 11:09
V sobotu i v neděli bude zataženo až oblačno, na většině území s deštěm.
Foto: Reuters

Praha - Českou republiku čeká nefalšovaný podzimní sychravý víkend. Následující dny totiž podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) bude převážně zataženo s deštěm.

Teploty ovšem ještě budou atakovat příjemných 15 °C. Od neděle se pak ale bude postupně ochlazovat, sníh se pak může objevit i na území kolem 700 metrů nad mořem.

Ve čtvrtek v noci bylo zataženo a pršelo. Od rána ale srážek ubývá a oblačnost se protrhává, pršet by proto mělo jen místy.

Přes den naměříme 12 až 16 °C, v 1000 m na horách kolem 8 °C. Objevit by se měl také čerstvý západní až jihozápadní vítr, který bude večer slábnout.

V pátek bude polojasno, na severozápadě až oblačno, ojediněle se může objevit slabý déšť. Během dne bude v Čechách od západu přibývat oblačnost, později se k ní místy přidá déšť.

V noci teploty klesnou na 10 až 6 °C, přes den pak vystoupají na 12 až 16 °C.

Příští týden přijde sníh

V sobotu bude zataženo až oblačno, na většině území se přidá déšť nebo přeháňky. Ty budou později v Čechách od severozápadu ubývat. V noci rtuť teploměru klesne na 10 až 6 °C, přes den naopak vystoupá na 8 až 12 °C, na východě dokonce až 15 °C.

V neděli se ovšem ochladí. Bude oblačno až zataženo, místy s přeháňkami, které budou nad 1000 metrů nad mořem sněhové. Polojasno bude jen přechodně. Teploty v noci klesnou na 5 až 1 °C, při zmenšené oblačnosti dokonce až na -2 °C. Přes den naměříme jen 5 až 9 °C.

Podobně pak bude vypadat i následující týden - stále bude oblačno až zataženo s občasným deštěm. Ve středu pak postupně bude v 1000 metrech na horách sněžit, postupně se sníh dokonce objeví v 700 metrech.

V noci teploty klesnou na 4 až -1 °C, ve středu se pak v noci oteplí na 7 až 3 °C. Postupně se pak začne ochlazovat. Zatímco v pondělí ještě naměříme 8 až 13 °C, ke konci týdne naměříme přes den 4 až 9 °C.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 26 minutami

Policisté u Uherského Hradiště evakuují několik stovek lidí kvůli možnému nálezu letecké pumy

Policisté v Kunovicích u Uherského Hradiště evakuují několik stovek lidí kvůli možnému nálezu letecké pumy v průmyslovém areálu. Policie o tom informovala na Twitteru. Na místo míří pyrotechnik. Podle dostupných informací se evakuace týká areálu letecké továrny na západním okraji města. Sídlí v něm několik firem.

Koncem září si nález nevybuchlé letecké pumy z druhé světové války vyžádal v Liberci evakuaci asi 5000 lidí. Trvala zhruba šest hodin. Pyrotechnici pumu zajistili a odvezli do bezpečného prostoru k likvidaci.

Zdroj: Domácí , ČTK
Další zprávy