V Česku bude teplo, slunce se ale schová za saharský prach

Domácí Domácí
2. 4. 2014 15:31
Pozdrav z Afriky přinese v pátek nízký tlak a vítr.
Čekají nás krásné západy slunce.
Čekají nás krásné západy slunce. | Foto: Reuters

Praha - Příjemné teploty, ale slunce pomálu. Tak budou vypadat příští dny v Česku.

Krátce se vyjasní v sobotu, ale během neděle opět přibude mraků a může i pršet.

Pozdrav z teplých krajin však Čechům pošle Sahara. V pátek přinese nízký tlak a vítr z Afriky pouštní prach. Slunce tak bude v Česku zakalené a jeho paprsky slabší. Čekáme také nižší dohlednost.

„Na druhou stranu, velké množství prachu ve vzduchu přinese taky nádherně barevné západy a východ slunce,“ uvedl David Prantl ze společnosti InMeteo.

Přeháňky čekáme v pátek jen ojedinělé, takže tentokrát prach ze Sahary jen zřídka vytvoří vrstvičku na autech, kterou obyčejně kapky procházející vzduchem plným prachu způsobují.

Ve čtvrtek podle Českého hydrometeorologického ústavu čekáme nejvyšší denní teploty 18 až 22 °C, v 1000 m na horách kolem 14 °C, na Šumavě až 18 °C. Přes den bude polojasno až oblačno, ojediněle mohou přijít přeháňky a bouřky.

V pátek teploty klesnou na 15 až 19 °C. V Čechách mohou přijít bouřky. Na severovýchodě čekáme zataženo, místy může pršet. V sobotu se teploty nezmění, ale čekáme jasno až polojasno. Foukat bude slabý vítr.

Ani v neděli se teploty měnit nebudou, od západu ale postupně přibude oblačnost, místy přijdou přeháňky, ojediněle bouřky.

Začátek nového týdne bude oblačný až zatažený a bude pršet, během dne však mají srážky ustávat. Teploty se vyšplhají na 16 až 20 °C. V úterý teploty vyšplhají až ke 24 stupňům, pak ale klesnou na maximálních 15 stupňů.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Hasiči řeší úhyn ryb v řece Moravě, žádné škodliviny ve vodě neobjevili

Hasiči v sobotu dopoledne vyjeli do Uherského Hradiště kvůli úhynu ryb v řece Moravě. Jde o území od mostu spojujícího Uherské Hradiště se Starým Městem po místní část Štěpnice. V řece se vyskytuje blíže neurčený počet ryb různých velikostí a druhů, sdělil mluvčí hasičů Roman Žemlička. Testy podle něj vyloučily škodliviny ve vodním toku.

"Na místě byl zástupce životního prostředí a státního podniku Povodí Moravy. Na místě byly provedeny testy, které potvrdily normální obsah kyslíku a vyloučily škodliviny ve vodním toku," uvedl Žemlička.

Podobný úhyn ryb, zejména pstruhů, zaměstnal hasiče také na Prostřední Bečvě na Vsetínsku tento pátek. Domnívají se, že důvodem by mohla být zvýšená teplota vody. Výsledky testů budou známy až později.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na D1 na Benešovsku zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, tvoří se kolony

Na dálnici D1 na Benešovsku v sobotu zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29. kilometru ve směru na Prahu. Obešly se bez vážných následků, dálnice je průjezdná, ale tvoří se kolony, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle prvotních informací jde o dvě nehody zhruba po čtyřech autech. "Jsou to všechno ťukance, není tam žádné zranění, maximálně nějaké lehčí. Dálnice není uzavřená, ale samozřejmě se tvoří kolony. Provoz je tam komplikovaný," uvedla mluvčí kolem 12:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy