Špatné počasí vydrží i o víkendu, pak přijde oteplení

Domácí Domácí
15. 8. 2014 14:05
V následujícím týdnu teploty vystoupají až k 26 °C, bude polojasno s občasnými přeháňkami.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Praha - Výrazné ochlazení o téměř 10 °C, které tento týden postihlo celé Česko, vydrží i o víkendu. Stejně jako v předchozích dnech nás i v sobotu potrápí občasné přeháňky a bouřky, neděle by ale už měla být příjemnější.

Vše se bude zlepšovat i následující pracovní týden, obloha sice zůstane zatažená, ale postupně se bude oteplovat. V maximech naměříme až 26 °C.

Večer se vše začne zlepšovat

pátek bude oblačno až zataženo, místy se přidají přeháňky, ojediněle i bouřky. Teploty vystoupají k 19 až 23 °C, na západě pak naměříme 17 °C.

sobotu bude oblačno až zataženo, na většině území se přidají přeháňky a ojediněle i bouřky. Večer ale pršet postupně přestane a bude také ubývat oblačnosti. V noci teploty klesnou na 12 až 8 °C, přes den naměříme 16 až 20 °C.

neděli bude polojasno až oblačno, ojediněle s přeháňkami. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 11 až 7 °C, přes den naměříme 18 až 22 °C.

Zatažená obloha zůstane

V následujícím pracovním týdnu nás čeká zlepšení. V pondělí bude zpočátku polojasno, pak se ale počasí zkazí – obloha se zatáhne a místy se přidají přeháňky. V noci rtuť teploměru klesne k 13 až 9 °C, přes den naměříme 21 až 25 °C.

úterý bude polojasno až oblačno, místy s přeháňkami. V noci naměříme 13 až 9 °C, přes den 20 až 24 °C. Oteplovat se bude i v druhé polovině pracovního týdne, naměříme 21 až 26  °C přes den a 14 až 9 °C v noci. Bude oblačno, přechodně i polojasno, místy se přidají přeháňky nebo občasný déšť.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 minutami

Tálibán pověsil na náměstí v západoafghánském městě Herát mrtvé tělo na jeřáb

Signalizuje to návrat některých metod, k nimž se islamistické hnutí uchylovalo v minulosti, poznamenala agentura. Muž, jenž provozuje na náměstí lékárnu, agentuře popsal, že na místo byla přinesena čtyři těla, z nichž tři skončila vystavená na dalších náměstích ve městě. Tálibové podle něj lidem sdělili, že čtveřice se podílela na únosu a policie je zabila. Tálibán se zatím oficiálně nevyjádřil.

Núruddín Turábí - jeden ze zakladatelů radikálního islamistického hnutí a hlavní zastánce přísného výkladu islámského práva v době, kdy Tálibán vládl v Afghánistánu poprvé, řekl tento týden agentuře AP, že uskupení hodlá opět provádět popravy a utínat ruce. Podle jeho slov se to ale možná nebude dít veřejně jako v minulosti.

Od chvíle, kdy Tálibán v polovině srpna převzal kontrolu na asijskou zemi, mnozí Afghánci i svět s obavami sledují, zda tálibové obnoví tvrdou vládu z druhé poloviny 90. let, kdy hnutí Afghánistán spravovalo poprvé. Vůdci radikálního uskupení zůstávají zakořeněni v hluboce konzervativním a tvrdém světonázoru, ačkoliv přijímají technologické změny jako jsou mobilní telefony, poznamenala AP.

Představitelé Tálibánu dříve prohlásili, že nebudou opakovat fundamentalistickou politiku předchozí vlády svého hnutí.

před 2 hodinami

Při sebevražedném útoku v Somálsku zemřelo nejméně sedm lidí

Nejméně sedm lidí v sobotu zemřelo při sebevražedném útoku nedaleko prezidentské rezidence v somálské metropoli Mogadišo, informovala agentura Reuters s odvoláním na místního představitele. Osm lidí je po výbuchu zraněných., dalších osm je zraněnýc

Bomba nastražená v autě explodovala ve chvíli, kdy byl vůz na křižovatce. Svědek agentuře Reuters popsal, že viděl sedm zničených automobilů a tři rikši. Celá křižovatka byla podle něj potřísněna krví.

Kdo za útokem stojí, zatím není zřejmé. Podobné útoky nicméně často provádí islamistické hnutí Šabáb, které je napojeno na teroristickou síť Al-Káida. Šabáb chce v africké zemi svrhnout vládu a prosadit svůj přísný výklad islámského práva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy