Řidiče trápí sníh a ledovka. Mrznout bude i další dny

Domácí ČTK Domácí, ČTK
Aktualizováno 27. 1. 2014 17:12
Teplota se bude v pondělí pohybovat mezi -2 až 2 °C.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Zdeněk Musil

Praha - Pondělí přinese další sněhové přeháňky a oblačnost na celém území. Sněžení komplikuje viditelnost zejména řidičům, na několika místech České republiky leží na silnicích uježděný sníh, místy i ledovka.

Zvýšená opatrnost je doporučená zejména  v Jihočeském kraji, pozor by si řidiči měli dávat i na dálnici D3, kde se tvoří námraza.

Se zbytky ujetého sněhu musejí počítat řidiči i v Olomouckém kraji v horských oblastech Šumperska a Jesenicka a také na Prostějovsku.

Sněžení by se mělo podle informací ČHMÚ v průběhu dne rozšiřovat na Moravu a do Slezska a později postupně ustávat.

V pondělí dopoledne zasáhlo například Hradecko, Jičínsko, Náchodsko či Trutnovsko, všechny cesty v kraji jsou však se zvýšenou opatrností sjízdné.

Slabá vrstva rozbředlého sněhu je i v Libereckém kraji na hlavních tazích, kde v uplynulých hodinách připadly asi dva centimetry sněhu. I zde by motoristé měli jezdit velmi opatrně.

I v Praze se kvůli sněžení bouralo více než obvykle. "Do dnešní patnácté hodiny jsme měli nahlášených již šedesát dopravních nehod, což je několikanásobně více, než je běžné," uvedla pražská policejní mluvčí Hana Jeřábková. Průměrně přitom za 24 hodin policie eviduje zhruba 70 kolizí. Všechny nehody se naštěstí obešly bez vážnějších zranění.

Nejvyšší teploty by se během dne měly v Česku pohybovat mezi minus dvěma a plus dvěma stupni Celsia, na severu a severozápadě Čech, na Moravě a ve Slezsku bude chladněji.

Teplota zde klesne až k minus šesti stupňům Celsia. V 1000 m na horách se teplota bude pohybovat kolem minus čtyř stupňů.

V noci na úterý bude sněžit spíše ojediněle. Teploty klesnou až k minus devíti stupňům.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Do Afghánistánu se přesouvají bojovníci IS ze Sýrie či Libye

Rusko zaznamenalo přesun bojovníků teroristické organizace Islámský stát (IS) ze Sýrie, Libye a dalších zemí do Afghánistánu. Novinářům to ve středu řekl ruský ministr obrany Sergej Šojgu, jenž zároveň uvedl, že Rusko poskytne Tádžikistánu vojenskou pomoc, pokud bude země kvůli dění v sousedním Afghánistánu ohrožena.

"Samozřejmě doufáme, že v Afghánistánu dojde k nějakému konsensu a smíření mezi etniky. Zároveň však vidíme, jak se tam aktivně přemísťují (…) z různých regionů, včetně Sýrie či Libye jednotky Islámského státu," prohlásil Šojgu.

Radikální islamistické hnutí Tálibán zahájilo v květnu - tedy v době, kdy začala mezinárodní koalice stahovat ze země své zbývající vojáky - masivní ofenzivu proti vládním silám. Obsadilo od té doby rozsáhlá venkovská území a klíčové hraniční přechody se sousedními zeměmi. Tvrdí, že má pod svou kontrolou 90 procent hranic země, což vláda v Kábulu popírá.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Smartwings v říjnu obnoví leteckou linku do Dubaje

Tuzemská letecká skupina Smartwings obnoví od 20. října přímé spojení do Dubaje ve Spojených arabských emirátech. Linku bude během zimního letového řádu provozovat každý den. Firma to dnes oznámila v tiskové zprávě.

Smartwings v současnosti nabízí letecká spojení z Prahy do téměř 60 destinací. Dopravce očekává, že jen v červenci z a do Prahy přepraví na svých letech přes 280 000 cestujících a dalších téměř 100 000 cestujících na letech v rámci destinací Brna a Ostravy.

"Zaznamenáváme zvýšenou poptávku po našich službách, a proto nadále pokračujeme v obnově sítě linek. Spojené arabské emiráty a zejména Dubaj patří k velmi oblíbeným destinacím. Smartwings nabízí velmi atraktivní časy odletů z Prahy i z Dubaje, které ocení nejen cestující, pro které je Dubaj cílovou destinací, ale také ti, kteří letiště v Dubaji využívají jako svůj přestupní bod pro svoji cestu do Asie, Afriky či Austrálie," uvedl obchodní ředitel Peter Šujan.

Zdroj: ČTK
Další zprávy