Pro východ Česka platí výstraha před ledovkou. Víkend přinese teploty kolem nuly a občasné sněžení

Domácí Domácí
15. 2. 2018 12:27
Výstraha před ledovkou platí pro Jihomoravský, Jihočeský, Karlovarský, Plzeňský, Středočeský kraj a Ústecký kraj, Prahu a Vysočinu
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - Víkend přinese teploty okolo bodu mrazu a dočkáme se i sněžení, které bude v nižších polohách přecházet v déšť. V noci ze čtvrtka na pátek platí pro východní část Česka výstraha Českého hydrometeorologického ústavu před ledovkou.

Ve čtvrtek vydrží jasná až polojasná obloha a teploty okolo 0 až 4 stupňů Celsia. Od čtvrtečních 20 hodin až do pátečních 8 hodin platí pro Jihomoravský, Jihočeský, Karlovarský, Plzeňský, Středočeský kraj a Ústecký kraj, Prahu a Vysočinu výstraha před ledovkou.

V pátek se dočkáme zatažené až oblačné oblohy, od západu přijde na většinu území sněžení. V polohách pod 400 metrů budou srážky smíšené nebo dešťové. Ojediněle se objeví i mrznoucí srážky. Během dne ale budou od severozápadu srážky ustávat a bude ubývat i oblačnosti. Teploty přes den vyšplhají na 2 až 6 stupňů Celsia, na Moravě a ve Slezsku to bude o dva stupně méně.

Sobota přinese zpočátku oblačnou až polojasnou oblohu, od západu se bude obloha zatahovat. Ojediněle přijde i sněžení, které se objeví zejména v jižní polovině území. V polohách pod 400 metrů budou srážky smíšené nebo dešťové. Přes den naměříme teploty mezi 1 až 5 stupni Celsia.

V neděli bude obloha opět oblačná až polojasná. Ojediněle se objeví sněhové přeháňky, které budou v polohách pod 400 metrů smíšené nebo dešťové. Rtuť teploměru přes den vystoupá na 1 až 5 stupňů Celsia.

Ani pondělí nepřinese výraznou změnu počasí. Obloha bude zatažená až oblačná, zpočátku polojasná. Během odpoledne přijde do Česka od severozápadu sněžení, v polohách polohách pod 400 metrů budou srážky dešťové nebo smíšené. Teploty se budou pohybovat od nula do 4 stupňů Celsia.

Další dny příštího pracovního týdne přinesou převážně zataženou až oblačnou oblohu, sněhové přeháňky nebo občasné sněžení. Teploty přes den se budou pohybovat od minus 2 do 3 stupňů Celsia.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 minutou

Porota shledala expolicistu Chauvina vinným ve všech třech bodech žaloby v případě vraždy a zabití Afroameričana Floyda. Verdikt přečetl soudce

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Ukrajinský prezident Zelenskyj vyzval ruského prezidenta Putina, aby přijel na východní Ukrajinu a projednal s ním snížení napětí

Zdroj: ČTK
Další zprávy