Poslední turnus jarních prázdnin. Vyšší české hory nabízí dobré lyžařské podmínky

ČTK ČTK
8. 3. 2020 19:25
Dobré podmínky pro lyžování v Česku stále panují v Krkonoších, živo bylo o víkendu také v šumavských areálech. Tisíce lidí byly na sjezdovkách v některých střediscích v Krušných horách a Jeseníkách, stále se lyžuje také v Orlických horách nebo na Ještědu.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Skiareál Špindlerův Mlýn

Tento víkend začal poslední týden jarních prázdnin. V provozu už nejsou areály v nižších polohách, zavírat se chystají na Vysočině. Na některých výše položených místech se ještě upravují běžecké stopy.

Do krkonošského SkiResortu Černá hora - Pec přijelo za víkend kolem 15 000 návštěvníků. Na víc než 40 kilometrech sjezdovek bude provoz pokračovat do konce příštího týdne. Špindlerův Mlýn, kde je k dispozici kolem 23 kilometrů tratí, každý víkendový den navštívilo přes 6000 lidí. Podle vedoucího skiareálu René Hroneše zájmu prospívá epidemie nového koronaviru, která omezuje možnosti lyžování v severní Itálii. Lepší víkend oproti uplynulým hlásí Harrachov.

Na Ještědu dnes lyžovalo zhruba 700 lidí. Podmínky jsou podle provozovatelů stále dobré a zachovat fungování areálu chtějí do 15. března. V Orlických horách je otevřená většina sjezdovek v Deštném nebo v Říčkách.

Šumavská střediska v Plzeňském kraji zažila jeden z nejrušnějších víkendů letošní zimní sezony. Dětem z Plzně a ze severu a jihu Plzeňska totiž dnes končily jarní prázdniny. V Železné Rudě byla o víkendu v provozu většina zimních areálů. Jihočeský skiareál Lipno navštívilo přibližně 2000 lyžařů, což je podle provozovatelů s ohledem na počasí velmi slušná statistika. Lanovky naposledy spustí příští víkend. Na Zadově zatím zvažují, kdy skončí, ale rozhodně nepočítají s provozem do Velikonoc.

"Na Klínovci lyžovalo v sobotu 4056 lidí a dnes 4560, je to silnější průměr," řekla ČTK mluvčí areálu Hana Hoffmannová. V Krušných horách byly upravené sjezdovky také v Božím Daru, na Plešivci, v Potůčkách a na Bublavě. I přes půl metru sněhu stále leží na sjezdovkách v Karlově a na Červenohorském sedle v Jeseníkách, kam za víkend přijely tisíce lyžařů.

Podprůměrnou návštěvnost zaznamenali o víkendu v Beskydech. Také ve Zlínském kraji byly počty lyžařů malé, podmínky se postupně zhoršují už i ve výše položených střediscích a lidé s blížícím se jarem přestávají mít o zimní sporty zájem. Z areálů na Vysočině o víkendu fungovaly Harusův kopec, Šacberk a Čeřínek. Provoz plánují už jen na několik dní.

Video: Sníh se drží v Krkonoších, Jeseníkách a na Šumavě. Na jihu Moravy už se skiareály uzavírají

Sníh se drží v Krkonoších, Jeseníkách a na Šumavě. Na jihu Moravy už se skiareály uzavírají | Video: Holidayinfo.cz
 

Právě se děje

před 3 hodinami

TOP 09 povede do voleb Pekarová Adamová, schválil výbor

TOP 09 v rámci koalice Spolu s ODS a KDU-ČSL povede do sněmovních voleb předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová, která bude zároveň v čele společné kandidátky v Praze. Výkonný výbor dnes večer schválil kandidáty pro všechny kraje, informovala strana po skončení jednání. Debata se podle informací ČTK vedla zejména o pražské kandidátce, kde členové výboru prohodili kandidáty na třetím a čtvrtém místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy