reklama
 
 

První dubnový den byl rekordně teplý. V Plzni naměřili 23,7 stupňů Celsia

1. 4. 2017 18:25
V Česku již po čtvrté tento týden padaly teplotní rekordy. Nejtepleji bylo v Plzni, kde naměřily 23,7 stupně Celsia. Příští týden ale přinese ochlazení. Nejvyšší denní teploty budou dosahovat zhruba 12 stupňů Celsia.

V Česku i v první dubnový den padaly teplotní rekordy, v tomto týdnu již počtvrté. Nová maxima dnes hlásí víc než polovina stanic měřících aspoň 30 let.

Nejvyšší hodnotu ukázal teploměr v Plzni-Mikulce, 23,7 stupně Celsia. Dnešní teploty odpovídají průměrným maximům první poloviny června, uvedl na webu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

"Teplotní rekordy padly přibližně na 55 procentech stanic měřících alespoň 30 let," napsali meteorologové. Tento týden teploty překonávaly dosavadní maxima také v úterý, ve středu a v pátek.

Pro stanici Plzeň-Mikulka není dostatečné dlouhá řada měření pro srovnání, protože nefunguje potřebných 30 let. Z dlouhodobě měřících stanic nejvíc bylo ve Staňkově na Domažlicku, kde dnešních 23,2 supně Celsia o rovné dva stupně převýšilo dosavadní rekord z roku 1990.

Stejnou teplotu jako ve Staňkově ukázal teploměr ve Slezské Ostravě, o desetinu stupně méně bylo v Poděbradech a Plzni-Bolevci. Dalších pět stanic dnes naměřilo rovných 23 stupňů Celsia, jsou to Neumětely na Berounsku, Vaňov v Ústí nad Labem, Dyjákovice na Znojemsku, Ostrava-Poruba a Karviná.

Na Moravě a ve Slezsku mají teploty podle předpovědi vystoupat vysoko nad 20 stupňů Celsia také v neděli, jinde v Česku meteorologové očekávají maxima od 17 do 21 stupňů. Od pondělí se má počasí ochladit.

Po teplém víkendu se příští týden ochladí, přes den bude v průměru maximálně kolem 12 stupňů Celsia. Ve zbytku dubna teploty podle výhledu meteorologů porostou, v posledním dubnovém týdnu by se měly přes den dostat k 18 stupňům. Pršet má v dubnu mírně víc, než je obvyklé. Čtyřtýdenní výhled počasí dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

autor: ČTK | 1. 4. 2017 18:25

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama