Počasí v červnu se nevychýlí od průměru. Čekejte déšť

ČTK ČTK
31. 5. 2014 15:55
Meteorologové upozorňují, že vzhledem k ročnímu období mohou kvůli bouřím nastat velké lokální rozdíly v celkovém množství spadlých srážek.
Foto: Reuters

Praha - Druhý červnový týden bude nejteplejší v měsíci. Meteorologové očekávají teploty kolem 22 stupňů Celsia a vydatnější déšť. Poté se má mírně ochladit.

Vyplývá to z měsíční předpovědi, kterou dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Celý červen by se neměl výrazně odchýlit od průměru, který pro toto období je 16,6 stupně Celsia.

Rovněž déšť by měl odpovídat průměru, druhá polovina června ale má být vlhčí než první. Meteorologové upozorňují, že vzhledem k ročnímu období mohou kvůli bouřím nastat velké lokální rozdíly v celkovém množství spadlých srážek.

V neděli by podle meteorologů mělo být skoro jasno až polojasno, na severovýchodě až oblačno a místy přeháňky. Přes den teploty vystoupají až na 21 stupňů Celsia. Příští týden se může mírně oteplit.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tunisko má nového prezidenta, stal se jím univerzitní profesor Kaís Saíd

Tuniská volební komise potvrdila, že nedělní prezidentské volby v zemi vyhrál univerzitní profesor bez politické příslušnosti Kaís Saíd. Získal 72,71 procenta hlasů. Saídův protivník, mediální magnát Nabíl Karúí nedlouho před oznámením výsledků druhého kola voleb uznal svou porážku. Volební účast byla 55 procent, citovala agentura Reuters z prohlášení volební komise.

Karúí, který byl donedávna ve vazbě, a ani Saíd dosud nikdy nezastávali politický úřad, v prvním kole voleb 15. září ale předstihli řadu kandidujících vlivných politiků.

Vítěz prezidentského souboje převezme severoafrickou zemi usilující o vítězství v boji s korupcí, nezaměstnaností a sporadickým extremistickým násilím. Tunisané se také snaží stabilizovat demokracii, kterou budují od povstání za arabského jara v roce 2011. Oba kandidáti se již před hlasováním shodli na tom, že budou rovněž usilovat o mír v sousední válkou rozvrácené Libyi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy