O víkendu vydrží teplé počasí, ale často bude pršet. V pondělí se razantně ochladí

Domácí Domácí
29. 8. 2019 9:30
Ve čtvrtek do Česka dorazí silné bouřky, ale teploty budou nadále atakovat 30 stupňů Celsia. Teplé počasí vydrží celý víkend, až v pondělí by se mělo razantně ochladit. Chladnější počasí bohaté na déšť a přeháňky vydrží po zbytek pracovního týdne. Vyplývá to z výhledu počasí Českého hydrometeorologického ústavu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Ve čtvrtek bude jasno až polojasno, na západě bude postupně přibývat oblačnost. Na některých místech budou přeháňky a silné bouřky s přívalovým deštěm, na jihovýchodě Česka bude pršet až večer. Teploty se budou pohybovat od 28 do 32 stupňů Celsia, na západě a jihovýchodě republiky bude chladněji s teplotami kolem 26 stupňů. V noci pak teploty klesnou na 15 až 19 stupňů Celsia. 

pátek bude převážně oblačno až polojasno, místy se mohou vyskytnout přeháňky a bouřky. Nejvyšší denní teploty budou mezi 25 a 29 stupni Celsia. V noci se ochladí na 15 až 19 stupňů. 

Sobota bude jasná až polojasná, na některých místech se ojediněle mohou objevit přeháňky. Ráno se může objevit mlha. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od 27 do 31 stupňů Celsia. V noci teploty klesnou na 14 až 18 stupňů Celsia. 

neděli bude jasno až polojasno, od západu bude během dne postupně přibývat oblačnosti, lze očekávat ojedinělý déšť i bouřky. Mírně se oteplí na 28 až 32 stupňů Celsia. Po půlnoci teploty klesnou na 14 až 18 stupňů Celsia. 

Pondělí bude převážně zatažené. Od západu déšť nebo přeháňky, místy se objeví také bouřky. Rtuť teploměrů bude ukazovat nejvyšší teploty 17 až 22 stupňů Celsia. na východě by ale mohlo být až 29 stupňů. V noci se ochladí na 15 až 19 stupňů. 

Ve zbytku pracovního týdne bude zpočátku zataženo až oblačno, na většině území s deštěm a přeháňkami. Teploty budou mezi 17 a 22 stupni, v noci pak teploty budou klesat na 7 až 12 stupňů. 

 

Právě se děje

před 9 minutami

ANO v lednu splatilo Babišovi poslední část dluhu

Hnutí ANO v lednu splatilo poslední část půjčky svému předsedovi a zakladateli, současnému premiérovi Andreji Babišovi ve výši 24 milionů korun. Nedluží mu tak už žádné peníze. Vyplývá to z dodatečné informace ve výroční finanční zprávě hnutí za rok 2019, která je k dispozici na webu ANO. Na informaci dnes upozornil server Seznam zprávy.

Koncem roku 2017 činila bezúročná půjčka současného premiéra 124 milionů korun, v závěru roku 2018 to bylo 25 milionů a koncem loňského roku 24 milionů. Figurovala mezi krátkodobými závazky ve výroční zprávě, v dodatečné informaci ale hnutí zveřejnilo informaci o jejím splacení.

Splatnost byla do 31. března letošního roku. "Poslední část půjčky splatilo hnutí ANO 13. ledna tohoto roku. Mohu tedy potvrdit, že v tuto chvíli už hnutí nedluží panu Babišovi vůbec nic," uvedl hlavní manažer hnutí a poslanec Jan Richter.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nymburk zřejmě dohraje play off basketbalové Ligy mistrů v září

Nymburští basketbalisté by měli spolu s dalšími čtvrtfinalisty dohrát Ligu mistrů na přelomu září a října formou závěrečného turnaje Final Eight. Při pondělní videokonferenci o tom rozhodlo vedení soutěže, která byla přerušena kvůli pandemii koronaviru. Hrát se bude jen na jeden zápas.

Vedení Ligy mistrů už sice stanovilo i přesný termín závěrečného turnaje pro nejlepší osmičku (30. září až 4. října), to se však stále může změnit. Aby se play off mohlo uskutečnit, musí být splněny čtyři podmínky. Musí se otevřít hranice, úřady musí povolit konání sportovních akcí, musí být povoleno hrát s diváky a kluby musí mít dost času na přípravu.

"Nyní se to zdá jako nejpravděpodobnější varianta, ale je možné, že se situace v Evropě bude měnit v pozitivním i negativním smyslu. Nikdo tak nedokáže odhadnout, jak to bude v září vypadat s cestováním. Takže je možné, že tato varianta bude ještě přehodnocena," uvedl výkonný ředitel Nymburka Ondřej Šimeček v tiskové zprávě

Další zprávy