reklama
 
 

O víkendu se silně ochladí, bude i sněžit. Jarní počasí se vrátí příští týden

21. 2. 2019 11:35
Českou republiku čeká po období teplotních rekordů chladný poslední únorový víkend. Během čtvrtka a pátku se bude postupně ochlazovat a v noci na sobotu teploměr klesne až na minus deset stupňů. Už v pondělí ale bude opět až deset nad nulou a jarní počasí vydrží i po zbytek týdne.

Ve čtvrtek bude podle meteorologů oblačno až zataženo, jen na jihu a jihozápadě z počátku polojasno. Naopak na severu a severovýchodě území se odpoledne objeví občasný déšť a večer postoupí srážky na většinu Česka. Na horách může i sněžit. Přes den bude 8 až 12 stupňů.

Zataženo a oblačno bude i v pátek. Na většině území se objeví déšť, na severovýchodě a v polohách nad 600 metrů bude také sněžit. Srážek k večeru ubude. Přes den by mělo být na většině Česka mezi 5 a 9 stupni, na severovýchodě se ale bude teploměr pohybovat pouze mezi 3 a 6 stupni. 

V sobotu se sice obloha zbaví oblačnosti a na většině území bude polojasno, teploty ale rázně klesnou. V noci z pátku na sobotu bude až -10 stupňů. Přes den se pak bude teplota na většině území pohybovat mezi 1 a 4 stupni. Nejchladněji bude na Vysočině a v Zlínském kraji, kde může teploměr klesnout i mírně pod nulu.

V neděli se začne opět lehce oteplovat. Obloha bude polojasná, přechodně až oblačná. V noci bude opět mrznout a severovýchod území čeká až -9 stupňů, přes den ale bude většinou mezi 2 a 6 stupni. 

V pondělí by se mělo počasí vrátit do režimu z minulého týdne. Na většině území bude polojasno až oblačno a teploty se budou pohybovat mezi 6 a 10 stupni.

Oteplování bude pokračovat i po zbytek pracovního týdne. Bude převažovat polojasná obloha, místy bude až skoro jasno. Denní teploty vystoupají až na 12 stupňů.

autor: Domácí | 21. 2. 2019 11:35

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama