reklama
 
 

O víkendu se ochladí a bude pršet. Mírně se oteplí příští týden

25. 10. 2018 10:15
Přes Česko projde od západu studená fronta a teploty přes den spadnou i k 4 stupňům Celsia.

Praha - O víkendu se dočkáme sychravého podzimního počasí. Přes Česko projde od západu studená fronta a teploty přes den spadnou i ke 4 stupňům Celsia. Dočkáme se i deště a na horách sněžení, předpovídají meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu.

Ve čtvrtek vydrží zatažená až oblačná obloha, místy se objeví déšť. Od jihu a jihozápadu bude srážek i oblačnosti ubývat. Teploty přes den vystoupají na 11 až 15 stupňů Celsia.

V pátek bude oblačná až polojasná obloha. Večer bude oblačnosti od západu přibývat a zejména na severu a severovýchodě může slabě pršet nebo mrholit. Teploměr ukáže hodnoty mezi 11 až 15 stupni Celsia.

Sobota přinese zataženou až oblačnou oblohu, zpočátku se ojediněle objeví déšť nebo přeháňky. V Čechách budou srážky nad 1000 metrů sněhové. Rtuť teploměru se bude pohybovat od 6 do 10 stupňů Celsia.

V neděli se opět dočkáme zatažené oblohy a deště, který bude zejména na severovýchodě vydatný. V Čechách budou srážky nad 800 metrů sněhové. Přes den naměříme mezi 4 až 8 stupni Celsia. Na jihovýchodě teploty vystoupají až k 13 stupňům Celsia.

V pondělí bude opět zatažená obloha a na většině území bude pršet. Na severozápadě na horách i sněžit. Postupně budou srážky ustávat. Přes den naměříme 6 až 11 stupňů, na Moravě a ve Slezsku 11 až 16 stupňů Celsia.

Další dny příštího pracovního týdne přinesou oblačnou až zataženou oblohu, jen přechodně bude polojasno. Místy se objeví déšť nebo mrholení. Teploty se budou pohybovat od 11 do 16 stupňů Celsia.

autor: Domácí | 25. 10. 2018 10:15

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama