reklama
 
 

Víkend přinese oblevu, přes den bude i jedenáct stupňů. Východ Česka potrápí vichřice

31. 1. 2019 10:35
O nadcházejícím víkendu se v Česku oteplí, v sobotu vystoupají teploty až na jedenáct stupňů Celsia. Východ Česka ale potrápí silný vítr, který na horách v nárazech dosáhne rychlosti až sto deset kilometrů v hodině. V příštím týdnu se do Česka vrátí sněžení a noční teploty klesnou až na minus osm stupňů, předpovídají meteorologové.

Ve čtvrtek vydrží zatažená až oblačná obloha, místy bude až polojasno. Může se objevit slabé sněžení. Teploty přes den se udrží mezi minus 1 až 3 stupni Celsia.

V pátek bude oblačno až zataženo a na západě Čech a na Moravě se místy objeví ojedinělé sněžení. V Čechách může být až polojasno. K večeru bude slabě pršet, přičemž srážky mohou být i mrznoucí. Rtuť teploměru přes den se bude pohybovat od 1 do 5 stupňů, v noci spadne na minus 6, na východě území až na minus 8 stupňů Celsia. Východ území zasáhne silný vítr, který v nárazech dosáhne až 90 km/h. Poryvy větru v Beskydech a Jeseníkách dosáhnou rychlosti až 110 km/h.

V sobotu se dočkáme opět oblačné až zatažené oblohy a místy může pršet. Srážky budou postupně od západu v polohách nad 700 metrů přecházet ve sněžení. Objevit se mohou i srážky mrznoucí. Přes den naměříme od 7 do 11 stupňů, v noci teploty neklesnou pod minus 2 stupně Celsia. Východní polovinu území bude dál trápit silný vítr o rychlosti až 90 km/h. V Beskydech a Jeseníkách dosáhne v nárazech až 110 km/h.

Neděle přinese oblačnou až zataženou oblohu a objeví se občasný déšť nebo přeháňky. V polohách nad 700 metrů bude sněžit, postupně bude sněžit i v polohách nad 400 metrů. Nejvyšší denní teploty se udrží mezi 1 až 5 stupni, v noci klesnou až na minus 3 stupně Celsia.

Ani v pondělí se nedočkáme výrazné změny počasí. Obloha bude oblačná a místy se objeví sněhové přeháňky. Postupně se mírně vyjasní. Teploty se udrží mezi 1 až 5 stupni, v noci spadnou až na minus 4 stupně Celsia.

Nahrajte vaše videa a fotky
Získejte odměnu 500 Kč za každé vaše publikované video nebo 100 Kč za každou vaši publikovanou fotografii
Jméno:
E-mail:
Popis:
Nahráním souboru udělujete společnosti Economia, a.s. licenci v rozsahu čl. 4, odst.6 Všeobecných smluvních podmínek; Economia, a.s. neodpovídá za obsah nahraných souborů.

Další dny příštího pracovního týdne přinesou oblačnou až polojasnou oblohu a sněžení. V nižších polohách budou srážky smíšené nebo dešťové. Přes den naměříme mezi minus 1 až 4 stupni Celsia, v noci rtuť teploměru klesne na až na minus 5 stupňů, při vyjasnění a sněhové pokrývce až na minus 8 stupňů Celsia.

autor: Domácí | 31. 1. 2019 10:35

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama